Створити, щоб вижити: історії реальних ОСББ. «Надія»

3531
коментарі відсутні

Створити, щоб вижити: історії реальних ОСББ. «Надія»

Багато представників ОСББ Краматорська одним з важких завдань називають утеплення всього будинку. Воно тягне за собою багато клопотів, додаткових заходів, фінансів. Втім, ОСББ яке змогло повністю утеплити стіни, в місті є і воно єдине. Це ОСББ «Надія». Його створили мешканці п’ятиповерхівки, яка розташована на бульварі Машинобудівників, 33.

Появі ОСББ суперечило все

Стан, вік, загальна площа будинку, наявність спеціальних програм підтримки ОСББ – це перелік причин, з яких братись за створення ОСББ на б. Машинобудівників,33 було дуже ризиковим та над  клопітким.

Плити, з яких побудовані стіни, руйнувались на очах. Арматури місцями було більше, ніж самої плити. До того ж, як виявили спеціалісти, товщина плит порушувала вимоги і була значно меншою.

Будинок було введено в експлуатацію у далекому 1965 році. В ньому 80 квартир, загальна площа – 3 тис. м². Вважається, що для успішного здійснення господарчої діяльності ОСББ та для його певних економічних досягнень потрібна площа у 10 тис. м².

Опалювальна система будинку ледве дихала. Квартири, особливо кутові, страждали від вогкості та грибка. Труби у підвалі будинку не витримували випробувань часом – через згнилі ділянки його підтоплювало каналізацією. Стіни пішли тріщинами, їх укріплювали стяжками.

«Повний крах та розвалені системи плюс безвихідь стали визначальними для того, щоб почати говорити з сусідами, щоб донести їм розуміння необхідності створення ОСББ. Переконувати довелось довго. Та ми зробили це! Вересень 2004 року став датою народження ОСББ, а з ним – початком нелегкої праці. Маючи перед очима невтішну картину нашого спільного житла та розуміючи виклики, ми все одно не могли передбачати всієї ваги проблем, не думали, що буде так важко – і морально, і фізично. Доводилося самим в підвалі відкачувати каналізацію, фрагментарно ремонтувати дах та багато іншого. До всього – не вистачало коштів, хоча ми примудрились за свій кошт придбати у 2007 році лічильник тепла», – розповіла Людмила Кучма, яка вже понад 15 років на посаді голови правління ОСББ «Надія».

Визначення пріоритетів після перших перемог

У 2010 році було зроблено енергоаудит будинку, який показав страшенні втрати тепла. По суті, люди опалювали вулицю. Так прийшло розуміння про вкрай необхідний захід – утеплення стін. Саме на нього було вирішено витрачати сили та кошти, хоча стан під’їздів також турбував людей. Але на зборах мешканці проголосували за утеплення, відтермінувавши питання під’їздів.

Спочатку, завдяки кредитуванню банку, було проведено утеплення торців будинку. Поліпшення стану у квартирах, стіни яких підпали під ці заходи, вплинуло на подальші рішення з утеплення. Спілкування сусідів сприяло новим крокам до продовження змін.

У 2017 році, завдяки Урядовій програмі «Теплих кредитів», виконано утеплення фасадів всього будинку. У 2019 році утеплено цоколь (підвал) будинку.

«На сьогодні будинок повністю утеплений. Кредит виплачуємо коштом внесків без додаткових платежів. Жителі задоволені – у квартирах сухо і тепло. Загалом утеплення обійшлось приблизно 1 млн грн, з них 50% – це гарантоване відшкодування, в тому числі з державного бюджету. Це дуже значна допомога, без неї ми навряд чи впорались би», – поділилась Людмила Кучма.

Ще є сили на мрії

Діяльність будь-якого ОСББ супроводжується витратами сил та грошей. Не обходиться вона без періодичного підняття питання внесків співвласників ОСББ. Питання болючого, складного, але необхідного з об’єктивних обставин. «Надія» також стикається з цим. Як і з тим, що не всі громадяни хочуть розуміти причини чи необхідність зростання внесків.

Та не зважаючи на це, не зважаючи на довгий та дуже не простий шлях, у голови ОСББ є час та сили, щоб мріяти. Ремонт під’їздів та заміна електричних комунікацій у Людмили Кучми давно «на олівці». Та ще одним важливим і необхідним кроком вона вважає капітальний ремонт даху.

«Розумію, що те, що зараз озвучу – з області фантастики: встановити сонячні батареї на даху. Але так мріється..», – поділилась Людмила.

Та якщо дивитись у минуле будинку за адресою б. Машинобудівників, 33, якщо порівняти яким він був на початку створення ОСББ та що з ним зараз, спадає на думку, що мрія не така вже і захмарна.

Про проблеми та успіхи інших краматорських ОСББ:

Створити, щоб вижити: історія краматорського ОСББ “Двірцева, 44”

Створити, щоб вижити: історії реальних ОСББ. «Паркова-3»

 Марина Романцова, “Донеччина. ЗмІнИ”

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика