Завдяки нововведенням субсидії 2021 надаються тільки в грошовій формі й багато українців скористалися цією можливістю. Сьогодні вже закінчився період, коли можна було подати заяви на наступний період. Він тривав з травня до вересня.
У Мінсоцполітики розповіли, чому та кому потрібно було обов’язково подати повторну заяву на призначення субсидії. Це стосується українців, якщо виплата:
- надавалась у безготівковій формі;
- була призначена за місцем фактичного проживання (орендарі житла, ВПО);
- була призначена без урахування окремих осіб з-поміж зареєстрованих в житловому приміщенні, що не проживають за місцем реєстрації.
За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, більшості громадян вони будуть змінені автоматично.
«Абсолютній більшості наших громадян, в тому числі українським пенсіонерам, субсидії будуть змінені автоматично. Тобто не потрібно подавати ніяких додаткових заяв. Всі перевірки та виплати йдуть абсолютно за графіком. Всі, хто дійсно потребує підтримки, її отримають, і зараз, і в опалювальний сезон», — сказав Шмигаль.
Субсидії 2021 можуть відрізнятися в різних регіонах
У Мінсоцполітики заявили, що розмір субсидії, призначеної з 1 жовтня, в різних регіонах може відрізнятися. За словами міністра соцполітики Марини Лазебної, це пов’язано з ймовірним локдауном і переходом певних областей в «червоні» зони. Там, у разі погіршення епідеміологічної ситуації будуть діяти посилені карантинні обмеження, а люди отримуватимуть карантинні надбавки.
Субсидію можуть забрати
Наразі визначено 3 групи громадян, яким вони будуть змушені відмовити у призначенні субсидії. Йдеться про:
- людей, які зробили великі покупки протягом минулого року (квартира, транспортний засіб, земельну ділянку тощо);
- тих, хто має великі суми на банківських депозитах, володіють двома і більше автомобілями, яким немає 15 років з дати випуску, які володіють автомобілем, якому менше ніж 5 років з дати випуску тощо.
- власників квартир з площею, яка перевищує 130 кв. м або у будинків, де площа перевищує 230 кв. м.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!