З 1 жовтня розпочинається нарахування субсидій за опалювальний сезон. Для більшості громадян такий перерахунок відбудеться в автоматичному режимі. Однак є категорії громадян, яким варто поквапитись, щоб отримати субсидію на опалювальний період.
Про це повідомляє Пенсійний фонд України.
Зокрема звертатись за призначенням субсидії потрібно громадянам, які не були одержувачами цієї допомоги від держави і лише планують її отримати. Звернутись до територіального органу ПФУ також мають особи, які отримували житлову субсидію і в них відбулись зміни у складі зареєстрованих осіб домогосподарства.
«За призначенням житлової субсидії можуть ще звернутись люди, у яких призначення субсидії на неопалювальний період не відбулося через наявність заборгованості, яку вдалось погасити / оформити договір реструктуризації, а також люди, які оскаржують питання заборгованості зі сплати ЖКП у судовому порядку», — зазначили у пресслужбі.
Читайте також: Які є види заяв на житлову субсидію чи пільгу: перелік
Які документи потрібні для оформлення субсидії та куди їх подавати
Для оформлення субсидії потрібно подати заяву та декларацію у відповідальні органи. У деяких випадках також потрібно додати договір оренди (якщо заявник проживає у орендованому приміщенні) та копію договору про реструктуризацію заборгованості (за наявності).
Документи можна подати до територіального органу Пенсійного фонду України:
- особисто, звернувшись до сервісного центру ПФУ;
- поштою на адресу територіального органу Фонду;
- онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ чи мобільний застосунок «Пенсійний фонд».
- через уповноважених посадових осіб територіальних громад, центри надання адміністративних послуг та через «Портал Дія».
У разі подання документів у період з 1 жовтня до 30 листопада (включно) субсидія призначається з початку опалювального періоду, за зверненнями починаючи з 1 грудня – з місяця, в якому відбулось звернення.
Читайте також: У ПФУ пояснили, чи поширюються пільги на комунальні послуги на родину учасників бойових дій
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!