Силіконова Долина на Донбасі? У нас є всі шанси

У спікера «Ранкових розмов про важливе» Юрія Филюка ранок починався із фільтр-кави з лимонним фрешем і мотиваційного ефіру про підприємництво.

Засновник платформи «Тепле Місто», CEO та ініціатор проєкту «Промприлад. Реновація» Юрій Филюк заробив перші гроші у 13 років. Тоді у 90-х спочатку мив машини і продавав водіям порізаний на губки поролон. На першому курсі університету Юрко створив електронну базу даних підприємств і компаній Івано-Франківська, а через рік — без копійки у кишені організував десятки концертів, які окупились.

Сьогодні успішний підприємець поділився з учасниками онлайн-зустрічі порадами щодо мотивації і своїм баченням розвитку Донбасу:

  • «Мене часом сварять: “Тебе послухаєш і здається, що все так просто”. Відверто кажучи, для мене підприємництво — роки впахування. Ненормований робочий день, іноді з останніх сил працюєш, деколи — за рахунок усіх своїх ресурсів — матеріальних і фізичних. Усе має певну ціну».

  • «Якщо ти берешся за щось нове і складе, готуйся до того, що потрібно буде відповідно вкладатись. Це не відміняє спортивної злості і впевненості».

  • «Якби мене хтось спитав, де в Україні найбільше шансів для побудови нової Силіконової Долини світого масштабу, я би сказав: “На Донбасі”. Мені подобаються передумови, які тут є. Для мене Донеччина і Луганщина зараз виглядають, як США при зароджені. Тут дуже мало ментальних і традиційних обмежень. Від того, у що зараз інвестуєш, залежить розвиток регіону».

  • «У кризу важливо зрозуміти, куди інвестувати зусилля і де їх зекономити».

  • «Перший місяць карантину мені доводилося приймати складні, часом жорсткі рішення. Це режим, коли треба рятувати життя проєктів. Далі я зрозумів, що варто накопичувати енергію. Це етап відновлення себе і команди. З одного боку нам дають виклик, з іншого — час щось переосмислити, зробити “домашню роботу”, провести кадрові зміни».

  • «Існує два підходи до побудови мотивації всередині команди. Перший — виходячи зі страху, другий — зі свідомості. У пострадянському середовищі легче побудувати ефективну модель на страху, коли є начальник і підлеглий. Це проста лінійна мотивація. Не зробиш — покараємо. У цей момент ти маєш бути жорстким керівником, і все працює, поки ти тримаєш себе у цьому тонусі. Як тільки ти даєш слабину, усе розвалювається.

  • «Мені близька мотивація через свідомість. Вона потребує більше зусиль на старті, бо людей треба вчити, відкривати їм новий світ. Але мені так приємніше жити. Я хочу будувати систему, де можу довіряти людям. Коли мотивація у свідомості, тобі не треба постійно контролювати людей. Вони саморозвиваються і регулюються».

  • «Підприємництво потрібне не лише у бізнесі, але й в освіті, мистецтві, у будь-яких сферах. Коли ми говоримо про відкриття бізнесу, хтось до цього більш схильний по своїй природі, хтось — менше. Це нормально. Якщо ви відчуваєте у собі тягу до спроби, одразу дійте».

  • «Життя так влаштоване, що ми не можемо не помилятись. Насправді, помилки — це добре. Краще набити шишки і випрацювати імунітет, щоб тебе розглядали серйозніше. Хочеш навчитися плавати — кидайся у море. По-іншому не буває».

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies