Сильні школи Донеччини за результатами ЗНО

Три школи Донецької області увійшли до ТОП-200 кращих шкіл України за результатами ЗНО в поточному році. Виявляється, найкраще готують до випробувань ЗНО у Маріупольському міському ліцеї, Маріупольському технічному ліцеї та Селидівській гімназії.

Як рахували рейтинг

Такий рейтинг щороку складає інформаційний освітній ресурс «Освіта.ua». Школи ранжували за рейтинговим балом, який розраховували на підставі середнього значення балів ЗНО, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи.

Першу сходинку в цьому рейтингу посів Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при Львівському національному університеті, останнє, 200-те місце – у Одеської приватної спеціалізованої школи «Гармонія».

За своїми результатами Донецька область опинилась на 15 місці в рейтингу серед регіонів. «Сусід» на сходинку вище – Чернівецька область, на сходинку нижче – Луганська область.

Кращі школи Донеччини за рейтингом ЗНО

Маріупольський міський ліцей у загальному рейтингу опинився на 66-му місці з 150,9 рейтинговим балом. Лише на 0,1 бали вище позиція Чорноморської гімназії з Одещини, і точно так же на 0,1 менше – у фінансового ліцею Подільського району Києва.

Друга сильна за рейтингом ЗНО школа в Донецькій області – Маріупольський технічний ліцей, якому нарахували 145,5 рейтингового балу. Ліцей на 142 місці. Такий же рейтинг у Боярському академічному ліцеї «Гармонія» Києво-Святошинського району, яка на 141  місці, та у київського ліцею «Еко», який на одну сходинку нижче від маріупольського закладу.

До ТОП-200 шкіл України увійшла також Селидівська гімназія, яка посіла  186 місце. Її рейтинговий бал склав 143,8. Такі ж результати у двох львівських ліцеїв – № 2 та № 81, які зайняли сходинку вище та сходинку нижче селидівської гімназії.

Маріупольський міський ліцей

Краматорськ та Маріуполь

Окремими рейтингами ранжували по  кожному регіону ті учбові заклади, учні яких складали ЗНО. По Донецькій області рейтинг склали по 405 школам та професійно-технічним закладам. Найсильнішими за цим рейтингом вийшли ті ж самі школи, які потрапили до загальноукраїнського рейтингу: два маріупольських ліцеї та селидівська гімназія.

У цілому школи Маріуполя тримають високі позиції в обласному рейтингу. На 4 місці – НВК «Гімназія- школа № 27», на 7-му – спеціалізована школа № 40, на 8-му – НВК «Ліцей-школа № 48,на 9-му – спеціалізована школа № 66.

Дві краматорські школи – № 22 та № 25 – також потрапили до першої десятки, зайнявши 6 та 10 місця відповідно. Курахівський міський ліцей «Престиж» посів 5 місце.

ЗНО в профтехучилищах

Найнижчі показники учасників ЗНО, які здобували середню освіту в професійно-технічних закладах. Останні сходинки в обласному рейтингу посіли Маріупольськихй професійний аграрний ліцей, Слов’янський професійний аграрний ліцей, Білицький професійний ліцей, Торецький професійний ліцей, Лиманське професійне технічне училище. Це учбові заклади, які в рейтингу посіли від 405 до 401 місця, а їх рейтинговий бал склав від 24,3 до 45,8.

Серед закладів професійно-технічної освіти найсильніші результати по ЗНО показав Слов’янський педагогічний ліцей. У обласному рейтингу він на 17 місці. На 130 місці – бахмутський медичний коледж.

Рейтинг за окремими предметами

Визначали також ТОП-200 українських шкіл за окремими предметами. Потрапили до цих рейтингів і школи Донеччини.

Українську мову краще за всіх склали у Маріупольському міському ліцеї (49 місце по Україні) та Селидівській гімназії (145 місце).

До ТОП-200 з математики потрапили 7 шкіл з Донецької області. Це Костянтинівська школа № 3 (53-те місце), Маріупольський технічний ліцей (87-ме місце), Маріупольський НВК «Гімназія – школа» (88-ме місце), Селидівська гімназія (106 місце), Лиманський ліцей (162-е місце), Маріупольський міський ліцей ( 184 місце), Краматорський ліцей № 35 (200 місце).

З історії України випередили решту з регіону Маріупольська спеціалізована школа № 40  (32 сходинка в ТОП-200) та Великоновосілківська школа № 2 (187 місце)

До ТОП-200 з англійської мови потрапив лише один Маріупольський міський ліцей (91 місце).

Географію краще за інших склали в чотирьох школах Донеччини з Костянтинівки, Маріуполя та Старомайорська Волноваського району. До ТОП-200 з біології потрапили шість шкіл Донецької області зі Слов’янська. Селидового, Курахового, Маріуполя та Краматорська. Фізику найкраще знають у дев’яти школах Донеччини, а ось хімію – аж в 12-ти школах, які потрапили до ТОП -200 за цими предметами.

Селидівська гімназія

Чи справедливе ранжування

Фахівці у галузі освіти вже піддають критики такі рейтинги, вважаючи, що не можна давати «оцінку» школі за результатами ЗНО. Такої думки дотримується й Сергій Дятленко, національний  експерт у галузі освіти.

Сергій Дятленко

«Рейтинги на основі ДПА у формі ЗНО не можуть бути об’єктивно сформованими за визначенням та відображають лише частинку діяльності школи, – написав він на своїй сторінці у Фейсбуці. – Результати мають розділити між собою школа, батьки та репетитори. Цьогоріч, коли не всі випускники складали ДПА, взагалі спотворюють картину: в когось не складали учні з вищими навчальними досягненнями, а в когось – з нижчими».

Експерт упевнений, що корисними рейтинги можуть стати лише як поштовх до глибшого аналізу на місцях.

Ольга Нікуліна, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies