Ситуація на ринку праці Донеччини залишається складною

Минулого року майже 50 тисяч мешканців Донецької області мали статус безробітних, з них були працевлаштовані близько 24 тисяч, тобто знайшов роботу лише кожен другий. Детально ситуацію на ринку праці в Донецькій області відображено в аналітичній записці на сайті Донецької обласної служби зайнятості.

Коронакриза внесла негативні корективи в економіку регіону, й, як наслідок, у ситуацію з безробіттям. Протягом 2020 року кількість звільнених працівників збільшувалася, натомість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості, ставало менше.

Тим не менш, за сприяння обласної служби зайнятості, знайшли роботу 23,8  тисяч безробітних, з яких приблизно третину було працевлаштовано оперативно, до надання статусу безробітного. Загалом пошук робочого місця тривав трохи більше 100 днів.

Протягом минулого року 8,9 тисяч громадян були забезпечені тимчасовою зайнятістю. З них близько 2 тисяч взяли участь у громадських роботах, ще 7 тисяч були задіяні в інших роботах тимчасового характеру. Найбільш поширені види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, благоустрій, роботи із соціально вразливими верствами населення, впорядкування місць поховання, меморіалів захисників Вітчизни та інформування населення про субсидії.

На початку цього року ситуація на ринку праці залишається складною. Станом на 1 січня 2021 року кількість безробітних, зареєстрованих в обласній службі зайнятості, становить 14,9 тисяч осіб. У порівнянні з початком 2019 року рівень безробіття збільшився на 37,9%. Серед безробітних за статтю переважають жінки, за віком – люди у віці понад 45 років, за освітою – особи з вищою освітою.

На 1 січня  2021 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості, у порівнянні з 1 січня 2020 року, зменшилась на 7,9% та становила 610 одиниць. При цьому середній розмір заробітної плати у вакансіях становив 7,7 тис грн, що на 1,3 тис грн (20,1%) більше ніж на 1 січня 2020 року.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості, у сфері оптової та роздрібної торгівлі, у державному управлінні, обороні й обов’язковому соціальному страхуванні, в освіті, в охороні здоров’я, у сфері транспорту та добувної промисловості.

В обласній службі зайнятості повідомляють, що протягом січня-грудня 2020 року кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, зменшилась на 22,5% та становила 6,1 тисячі.

Так само кількість вакансій у базі даних служби зайнятості, у порівнянні з січнем-груднем 2019 року, зменшилась на 31,5% та становила 27,8 тисяч.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies