«Тепла кофта» у Полтаві зігріває переселенців

Пункт видачі речей для внутрішньо переміщених осіб «Тепла кофта» відновив свою роботу після вимушеної перерви. Ніні гуманітарний хаб працює у приміщенні обласної бібліотеки імені Котляревського. Кожен охочий може прийти та безплатно взяти собі та членам своєї родини одяг, взуття, постіль, рушники, дитячі іграшки, посуд тощо.

Попит на речі великий, із самого ранку біля входу вишукується черга. Люди, які поспіхом виїжджали з-під обстрілів з Донецької, Луганської, Харківської областей (а таких на Полтавщині переважна більшість переселенців) не мали змоги взяти з собою все необхідне. Тож зараз потребують майже всього. Напередодні зими особливий попит мають теплі речі.

Серед великого обсягу речей люди знаходять те, що їм потрібно. Кажуть, що коли їхали з дому, думали, що через тиждень-другий повернуться назад. Утім затрималися надовго. Тож треба в щось одягатись та взуватись. А коли грошей обмаль, то дуже виручають отакі безплатні хаби. Для сімей з дітьми вони особливо є в нагоді.

«Ми працюємо від волонтерської організації «Батальйон небайдужих», яка допомагає нашим військовим на фронті. Це була їх ініціатива ще на початку великої війни – відкрити у Полтаві пункт видачі одягу переселенцям», – розповів Дмитро Каніщев, куратор проєкту «Тепла кофта».

Дмитро сам переселенець з Охтирки, батько багатодітної родини, має дитину з інвалідністю. У березні прийшов до пункту видачі та запропонував свою допомогу. Так і залишився тут працювати на волонтерських засадах.

Волонтерка пункту «Тепла кофта» Майя Кондратенко працює з першого дня його існування. Свою благодійну діяльність, яка не оплачується, поєднує з основною робою. Вважає, що треба допомагати людям у такий складний час. Зараз Майя зустрічає та реєструє відвідувачів.

«Ми почали працювати 6 березня На той час у Полтаві було вже багато переселенців, які під обстрілами виїжджали зі своїх населених пунктів. У більшості з них не було самих необхідних речей ані для себе, ані для їх діточок. Потрібно було все – від одягу та взуття до постільної білизни та рушників. Так і виникла ця ідея створити такий пункт, де кожен міг безплатно взяти собі необхідні речі», – розповіла Майя Кондратенко.

Окрім одягу та взуття, тут можна вибрати дитячу коляску, іграшки, книги, посуд та навіть телевізор. На початку пункт «Тепла кофта» наповнювався завдяки міжнародним благодійникам. Але зараз речі переважно приносять місцеві мешканці. Полтавці не залишаються небайдужими до чужої біди.

Читайте також Карітас Полтава годує переселенців обідами та видає допомогу

Марія та її чоловік Роман принесли до пункту великі коробки та декілька пакунків з речами. Кажуть, їм дуже шкода людей, які вимушені були кинути свої домівки з усім, що вони нажили. Тож хочуть хоча б якось допомогти переселенцям.

«Позбирали вдома речі, якими ми вже не користуємось, але вони у гарному стані. Та й взагалі, навіщо його зберігати, якщо вже не носимо. Багато дитячого одягу залишилося, майже нового, бо діти швидко ростуть та не встигають зношувати. Ще іграшки, з яких також діти «виростають». Ось вирішили принести, бо знаємо, що люди цього потребують, але не мають грошей, щоб придбати у магазині», – поділилася Марія.

Щодня пункт видачі відвідують приблизно двісті людей. На вході кожного просять показати довідку внутрішньо переміщеної особи. Потім людина йде до зали, де окремо розміщені жіночі, чоловічі та дитячі речі. Все розсортовано за сезонами та за призначенням.

Люди передивляються, приміряють та відбирають потрібне собі. Нікого не обмежують у кількості. Кожен може взяти стільки речей, скільки йому потрібно. Деякі виносять пакунки по десять кілограмів. Іноді буває, що хтось набере зайвого, а дома з’ясує, що воно не підходить за розміром чи не подобається. Тоді повертає речі назад.

Вже декілька місяців на волонтерських засадах працюють у пункті «Тепла кофта» Мар’яна, Настя, Вікторія та Вікторія – переселенки зі Слов’янська.

«Кожного дня в нас багато роботи. Речі потрібно прийняти від людей, переглянути, вилучити непотріб, відсортувати, розкласти чи розвісити. Потім, коли приходять люди, допомагаємо їм знайти необхідний одяг та взуття. Підказуємо, де що знаходиться. Приміщення у нас велике, речей багато, можна й розгубитись», – сміється Вікторія.

Пункт «Тепла кофта» працює по буднях, з 9:00 до 16:00, на першому поверсі обласної бібліотеки імені Котляревського за адресою вул. Небесної Сотні, 17.


Відстежуйте події, що відбуваються в Україні, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies