Неформальний простір на свіжому повітрі для спілкування, адаптації та психологічної підтримки діє у громаді.
Ініціаторка та менеджерка проєкту Лілія Півень розповідає, що нині у Миколаївці гостро стоїть питання залучення молоді до участі у житті громади.
“Проєкт «Територія щасливих змін» має довготривалу мету: діти та молодь можуть постійно отримувати психологічну та інформаційну підтримку практичних психологів, спеціалістів різних галузей, як освіти так і охорони здоров’я, а також отримують юридичну підтримку під час практикумів, творчих зустрічей, воркшопів, майстер-класів. Усі заходи відбуваються на свіжому повітрі, що зміцнює здоров’я дітей та молоді”, – каже Лілія.
Фінансувався проєкт Британською Радою. Вартість його склала 50 тисяч гривень.
“Територія щасливих змін надала змогу зблизити різні групи суспільства Миколаївської громади, сприяє комунікації та порозумінню між ними, а також зменшує нерівність, нетолерантність і небезпеку”, – вважають у місцевій адміністрації.
“Ми створюємо міцну основу для існування мереж підтримки дітей та молоді, в тому числі, вразливих груп населення Миколаївської громади, та щоденної взаємодії з іншими людьми у повсякденному житті. Це краща інтеграція дітей та молоді з інвалідністю, ВПО та вразливих груп населення в громаду”, – каже волонтерка проєкту, представниця психологічної служби Ірина Петренко.
Активно долучилися до роботи з дітьми і соціальні педагоги.
«Ми допомогали в організації запланованих заходів, залучали спеціалістів різних галузей для того, щоб діти та молодь мали змогу отримати кваліфіковану підтримку та відповіді на актуальні питання, які їх цікавлять, допомогли в організації дозвілля юних жителів громади, яке б сприяло розвитку соціальної згуртованості між усіма верствами населення” – розповідає педагогиня Валерія Смик.
Серед проведених заходів – екологічна толока до дня Землі, інформаційно-правові практикуми, творча локація, присвячена Всесвітньому дню дитини тощо.
“Моя донька навчається у десятому класі, та перед нами стоїть вибір майбутньої професії, а в межах проєкту був проведений захід, на який були запрошені юристи з питань працевлаштування та представники обласного центру зайнятості, – розповідає одна з матусь – Вікторія Задорожня. – Діти отримали кваліфіковану консультацію. Донька із захопленням розповідала нам про нові знання, впевнилася у правильному виборі майбутньої професії та навіть ми дізналися цікаві факти з правових питань щодо працевлаштування”.
Крім того, проводять для дітей і творчі заняття, такі як майстер-класи з аквагриму чи створення фігур із гіпсу.
“Моєму сину сім років, він був дуже щасливий, коли брав участь у майстер-класі з візажу та аквагриму на свіжому повітрі, де була активна розважальна програма: батути, бампербол, колективні ігри. На жаль, часто наші діти можуть отримати такі розваги лише за гроші, а завдяки проєкту «Територія щасливих змін» вони стали доступними, вчать дітей порозумінню, згуртовують їх, зменшують нерівність”, – ділиться враженнями Юлія Коваленко.
Значну увагу тут приділяють і освітнім заходам щодо шкоди нездорового способу життя та згубних звичок.
“Моя донька навчається у 8 класі, я, як медичний працівник, занепокоєна станом здоров’я дітей та молоді громади. В рамках проєкту «Територія щасливих змін» були проведені заходи для молоді «Не дай СНІДу шанс», « Скажемо тютюнопалінню НІ». Діти могли поспілкуватися з лікарями та спеціалістами центру здоров’я. Інформація доступна, подається цікаво та сучасно. Треба вміти донести інформацію до підлітків, утримати увагу та змінити їх переконання”, – розповідає Анна Гладиш.
Згодом тут планують збільшити кількість заходів та розширити їх тематику, щоб зацікавити якомога більше молоді.
Матеріал опублікований в рамках проєкту “Покращення контенту локальних медіа через розвиток комунікацій та медіаграмотності у громадах” за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!