Тільки у Торецьку близько 3000 людей: у ДонОВА розповіли про ситуацію в регіоні та евакуацію

Близько 50 тисяч людей, у тому числі 4000 дітей залишаються у прифронтових населених пунктах Донеччини. Вадим Філашкін розповів про ситуацію у прифронтових регіонах та можливість оголошення примусової евакуація всіх цивільних із зони ведення бойових дій.

Останнім часом у все більшій кількості населених пунктів Донецької області оголошується евакуація дітей разом з батьками в примусовий спосіб. Ворог продовжує нещадно обстрілювати як територію, де ведуться бої, так і прифронтові громади регіону.

Якою є ситуація в області та чи можливе, на запит військових, оголошення примусової евакуації всіх цивільних, які проживають у зоні ведення бойових дій розповів очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін в ефірі телемарафону.

«Це дуже актуально питання щодо евакуації. Хочу нагадати, що у місті Бахмут залишилось більше 600 людей, у місті Авдіївка — близько 500 людей. Наші захисники ведуть оборону наших міст, ще й допомагають людям. Що стосується евакуації з Донецької області, то вона триває з початку повномасштабної війни, як триває тепер і обов’язкова евакуація в примусовий спосіб наших дітей у 10-кілометровій зоні від ворога», — розповів Філашкін.

Він нагадав, що у цю зону увійшли такі міста, як Селидове, Українськ, Новогродівка та Мирноград.

«Зараз в прифронтових населених пунктах залишаються близько 50 тисяч людей, у тому числі 4 тисячі дітей. Працюємо над тим, щоб усі були вчасно евакуйовані», — каже очільник ДонОВА.

Наразі є чотири області, що приймають переселенців з Донеччини: Рівненська, Полтавська, Черкаська та Закарпатська. Також створено транзитні хаби у Дніпропетровській області. Людей евакуюють дуже швидко, а з таких міст, як Селидове, Українськ, Новогродівка люди поки що мають можливість і виїжджають у тому числі й самостійно.

«Що стосується примусової евакуації людей з лінії фронту — це обов’язково потрібно робити, тому що величезна кількість людей залишається. Наприклад, у місті Торецьк зараз близько 3000 людей і виїжджають дуже-дуже повільно. Два тижні тому там було 5,5 тисяч. Підрозділи поліції «Білі Янголи» вивозять людей кожного дня, ризикуючи власним життям, щоб допомогти людям», — говорить Вадим Філашкін.

Він додав, що наразі дуже складна ситуація у таких містах, як Торецьк, Часів Яр. Зокрема, сюди складно завозити медикаменти, гуманітарну допомогу, питну воду: «ворог прострілює кожного дня, кожної години всі під’їзні шляхи».

Дітей евакуйовують з майже 30 населених пунктів Донеччини: скільки встигли вивезти

Наразі триває евакуація дітей з 28 населених пунктів Донеччини. Тільки протягом минулої доби з небезпечних територій виїхали 372 сім’ї з 481 дитиною, повідомляє пресслужба МВС.

У відомстві зазначають, що до евакуації з Лиманської, Іллінівської, Мирноградської, Гродівської, Новогродівської, Селидівської та Курахівської територіальних громад залучені 20 евакуаційних груп поліції та ДСНС.

«Виїзд дітей відбувається виключно на броньованому транспорті з забезпеченням спеціального захисту – шоломів та бронежилетів», — кажуть у поліції.

Повідомляється, що евакуація дітей відбувається виключно за згодою батьків або інших законних представників та за супроводження хоча б одного з батьків (це право можна передати іншому родичу чи органам опіки).

«Упродовж минулої доби з небезпечних територій виїхали 372 сім’ї з 481 дитиною. Загалом підлягають евакуації 2462 сім’ї з 3903 дітьми», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 5 серпня через погіршення безпекової ситуації у низці прифронтових громад Донеччини примусову евакуацію дітей поширили на додаткові населені пункти регіону, зокрема на Селидове, Мирноград та інші. За день до цього, 4 серпня, оголосили про примусову евакуацію 744 дітей з їхніми родинами з ще 13 населених пунктів чотирьох громад Донецької області. Рішення було прийнято через безпекову ситуацію у Новогродівській, Гродівській, Курахівській та Іллінівській громадах.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies