Команда Центру культури і довкілля Слов’янська евакуювалася до Кіровоградщини та долучилася до координації проєкту «СПІЛЬНО. Точки зустрічі», який ініційований Фондом “Професійний розвиток Харкова” за підтримки UNICEF Ukraine.
Розгалужена система партнерств та дистанційна робота
З перших днів повномасштабного вторгнення Центр культури і довкілля Слов’янська почав роботу як волонтерський штаб, а нині, після евакуації, працює у дистанційному режимі. Тут підтримується діяльність та проводяться заходи. Завдяки цьому рішенню лише дві людини з майже пів сотенного колективу залишили країну, інші працюють в Україні.
«Ми підтримуємо тісні зв’язки зі слов’янцями, з тими, хто знаходиться в Україні, щоб надавати хоча б психоемоційну допомогу. Кожного тижня у нас відбувається онлайн-нарада, і колеги працюють по всій Україні. Це головне. Чекаємо на перемогу та повернення до Слов’янська», – розповідає керівник Центру Олександр Кашлаков.
Завдяки Програмі розвитку ООН центр раніше реалізовував програму волонтерських ініціатив та має велику мережу волонтерів за різними напрямками.
«Зараз у Кропивницькому ми маємо розгалужену систему партнерств, цілу низку тих організацій, які нам допомагають. І ми також прийшли зі своїми доробками, зі своїми культурними напрацюваннями. Підтягуємо зараз сюди наші партнерства з міжнародними організаціями, деякі з яких навіть відкривають у Кропивницькому свої представництва», – каже Олександр.
СПІЛЬНО. Точки зустрічі
Це один із великих проєктів, який допомагають координувати слов’янці у Кропивницькому.
«Це такі кімнати, такі простори, куди приходять підлітки, родини з дітьми. І вони можуть отримати допомогу в продовженні навчання, гуманітарну допомогу. Матусям з дітьми до одного року намагаємося допомагати з дитячим харчуванням, підгузками, речами тощо. Матуся може прийти, і тут погодувати дитину, побавити її. А діти вже від трьох до 21 року можуть прийти за розкладом, отримати нові знання», – розповідає Олександр.
Зараз користується популярністю проєкт «Школа у валізі», адже багато дітей не мали змоги повноцінно навчатися, тож тепер потребують додаткових занять для засвоєння того чи іншого предмету. Позитивно відгукуються про ініціативу і педагоги.
«Нас, вчителів, долучила адміністрація. Ми погодилися, адже і дітям, і нам не вистачає офлайн-спілкування. Діти розвантажуються, згадують англійську мову. Зустрічаємося ми щотижня. Обираємо ті теми, які і цікаві, і потребують закріплення. За кожною темою, яка давалася протягом семестру важко дітям, намагаємося закріпити матеріал в ігровій формі», – каже Ірина Іванова, вчителька англійської мови.
Запрошують дітей також на різні активні заходи, тренінги, майстер-класи.
«Ми зустрічаємося, ми спілкуємося, граємо в рухливі ігри, запрошуємо до нас в гості театральні колективи. Головне – це спілкування і максимальна можливість відволікти дітей від тих подій, що зараз відбуваються в країні», – каже Ольга Ярова, викладачка акторської майстерності.
Волонтери зазначають, що це також додаткова можливість для батьків залишити дитину на годину на заході, і зайнятися гуманітарними справами, або просто навіть сходити у магазин. Діти, у той же час, можуть отримати додаткові консультації спеціалістів.
«Я проводжу для дітей заняття з психологічного розвантаження, психологічної підтримки, підготовки дітей до школи тощо. Під час занять стає зрозуміло, що діти найбільше хочуть говорити, спілкуватися, тож ми їм у цьому допомагаємо. Наша мета – підтримувати дітей, які приїхали, які залишилися у місті. Тому що підтримка потрібна зараз кожному», – розповідає Марина Мирза, психологиня проєкту.
Актуальний розклад занять для Кропивницького можна дізнатися на сторінці проєкту «Спільно Точки зустрічі» у Фейсбук.
Волонтери закликають долучатися до проєкту усіх охочих
«Ми працюємо для дітей, і якщо в вас є підходяща аудиторія і наявність дітей, ми можемо зараз розглянути можливість проведення партнерського заходу на вашій локації. Дуже вдячний всім, хто майже півтора місяці допомагав із становленням нашого проекту на всіх трьох локаціях! Дуже прошу долучитися тих волонтерів, хто має вільний час, ініціативу та сили допомагати! Спільно ми зможемо більше!», – каже Олександр Кашлаков.
Ріта Карпенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!