Як діяти медику «швидкої», щоб врятувати якомога більше життів? У Дніпрі стартував тренінг для лікарів та фельдшерів екстреної медицини області. Проводить заняття один із провідних парамедиків Ізраїлю Гері Гросман. Протягом шести днів він поділиться зі своїми українськими колегами знаннями та навичками проведення реанімації за сучасними стандартами. Тренінг проходить у навчально-тренувальному центрі Дніпропетровського центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф.
«Сучасна екстрена медицина націлена, перш за все, на порятунок життя. Сьогодні вже недостатньо просто доставити потерпілого або хворого до лікарні, – зазначив директор обласного центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф Радій Шевченко, – Тому досвід одного з кращих парамедиків Ізраїлю Гері Гросмана для нас безцінний. Такий тренінг в Україні він проводить вперше».
Учасники – 15 лікарів та фельдшерів служби екстреної медицини із Дніпра, Павлограда, Кам’янського, Нікополя.
«Із задоволенням ділюся досвідом зі своїми українськими колегами, – розповів Гері Гросман, – Ваш тренувальний центр має достатньо високий рівень. А головне – я побачив велике бажання медиків «швидкої» з Дніпропетровщини опанувати нові підходи до порятунку людського життя».
Заняття – трьох рівнів складності. На базовому рівні медиків навчають діяти у громадських місцях, коли вони є звичайними перехожими. Ще до приїзду «швидкої» вони можуть допомогти постраждалому. Головне – «завести мотор», тобто зробити масаж серця, та зупинити у разі потреби кровотечу.
Проводити тренінг допомагають 5 інструкторів навчально-тренувального центру.
«На заняттях ми й самі отримуємо колосальний досвід, – сказала інструктор Катерина Кущ, – Головне, щоб уся команда «швидкої» діяла злагоджено».
Учасників навчатимуть також, як діяти у складних кардіологічних ситуаціях, нещасних випадках, ДТП. Щоб врятувати якомога більше життів у надзвичайних ситуаціях, важливо досягнути чіткої взаємодії різних служб – екстреної медицини, поліції, МНС. І це також – частина тренінгу.
Новими знаннями та навичками учасники поділяться зі своїми колегами.
«Дуже вдячний всім, хто організував такий тренінг. Я вже багато чому навчився. Цей досвід неоціненний», – поділився фельдшер із Дніпра Марк Бондик.
Тренінг організувала Дніпропетровська облдержадміністрація разом із обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!