У Білій Церкві побудують муніципальне житло для переселенців з Маріуполя: старт масштабного проєкту

Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проєкту забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб з Маріуполя. Йдеться про створення повноцінного кварталу муніципального житла в місті Біла Церква, який зможе прийняти понад 1 500 переселенців. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України.

Проєкт реалізується спільно Міністерством розвитку громад і територій України та Маріупольською міською радою. Це перша в Україні ініціатива такого масштабу, яка поєднує соціальну оренду та пільгову іпотеку для різних категорій переселенців.

Що передбачає проєкт

  • Будівництво муніципального орендного житла – квартири надаватимуться ВПО на соціальних умовах із орендною платою, що не перевищує 30% середнього доходу родини.

  • Можливість пільгового іпотечного кредитування – для тих, хто хоче придбати житло: військовослужбовці, ветерани, родини загиблих, багатодітні сім’ї, люди з інвалідністю.

На першому етапі планується звести 10 житлових будинків, а загалом – три житлові комплекси на 1 218 квартир. Загальна площа житла складе 96 тисяч м², що дозволить розмістити понад 3 тисячі людей.

«Це перший масштабний проєкт такого типу, який може стати зразком для нової державної житлової політики», — зазначив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України Олексій Кулеба.

Доступність та інфраструктура

Проєкт передбачає створення інклюзивної та зручної для життя інфраструктури:

  • квартири для маломобільних мешканців (на перших поверхах);

  • приміщення для дитячих садків, магазинів, побутових послуг;

  • простори для громадської активності та безпечне середовище для життя.

Площа забудови — 11 гектарів комунальної землі, уже передано в користування відповідно до укладеного договору.

Хто матиме пріоритет

Житло надаватиметься за прозорою системою розподілу, а пріоритет матимуть:

  • родини військовослужбовців і загиблих захисників;

  • багатодітні родини;

  • особи з інвалідністю;

  • родини з полоненими.

Джерела фінансування та строки реалізації

Фінансування здійснюється з бюджету Маріупольської міської громади — понад 5 мільярдів гривень. Також очікується залучення міжнародної підтримки.

Будівництво розпочнеться вже у 2025 році, тривалість реалізації — до двох років. Після завершення проєкт буде масштабовано на інші громади, які приймають ВПО.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies