У Біловодській громаді покращилися умови для дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами

Інклюзивно-ресурсний центр Біловодської громади на Луганщині поповнився новим обладнанням. Спеціальні прилади вкрай необхідні для корекційних та розвиваючих занять з дітьми з інвалідністю та з особливими освітніми потребами. Такі заняття допомагають навчати і адаптувати дітей до перебування у колективах, а також проводити їх ефективну реабілітацію.

Модернізація Біловодського ІРЦ відбулася за сприяння Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу, спільно з громадською організацією «Наш формат».

Обладнання на 8 тисяч доларів

Інклюзивно-ресурсний центр Біловодської громади лише з другої спроби потрапив до участі у проєкті. Але бажання покращити умови для дітей змусило бути наполегливими.

Широкий функціонал нового обладнання підвищує ефект корекційної роботи

«Спершу, коли утворювався інклюзивно-ресурсний центр, нам було надано державну субвенцію. Зараз в основному наш Центр утримується за рахунок бюджету громади. Звісно, можливості бюджету невеликі, тому ми намагаємось брати участь у різних проєктах. У рамках цього проєкту ми отримали сучасне спеціалізоване обладнання, яке суттєво розширило можливості нашого закладу», – розповіла керівниця біловодського ІРЦ Катерина Адвент.

З найбільш коштовного обладнання – інтерактивний сенсорний стіл, ігровий стіл-пісочниця, вертикалізатор, масажний стіл, тактильна та бігова доріжки, система для лікувальної фізкультури, телевізор. Також придбали різноманітний м’який інвентар.

Інтерактивний сенсорний стіл використовує вчитель-дефектолог для дітей з особливими освітніми потребами

Ігровий стіл-пісочниця розвиває дрібну та загальну моторику дітей

Вертикалізатор та масажний стіл допомагають вчителю-реабілітологу проводити корекційні заняття для дітей з вадами опорно-рухового апарату

«Все обладнання майже універсальне, оскільки розраховано на дітей різного віку – від 2 до 18 років, та різної ваги. Наші відвідувачі із захватом опановують нові пристрої та з задоволенням займаються з фахівцями», – додала Катерина Адвент.

Окрім цього, проєкт мав ще так звану нематеріальну складову – для працівників Центру та для батьків дітей було проведено низку тренінгів. Фахівців знайомили з новими методиками роботи. Батькам надали інформацію про догляд, виховання та розвиток дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами.

Один Центр на дві громади

Інклюзивно-ресурсний центр Біловодської громади повноцінно почав працювати у 2020 році. Спочатку він знаходився у будівлі біловодського ліцею «Лідер», де було доволі тіснувато. Влітку минулого року умови покращилися – ІРЦ переїхав до пришкільного інтернату ліцею № 1. Це місце набагато доступніше, оскільки заклад знаходиться у самому центрі Біловодська.

Приміщення Центру відремонтовано з урахуванням елементів доступності, є окремий вхід

Центр має п’ять кабінетів для роботи фахівців – світлих, комфортних, а зараз ще й повністю оснащених. Окрім дітей з Біловодської громади, тут приймають також дітей із сусідньої Міловської громади.

За час своєї роботи біловодський Інклюзивно-ресурсний центр провів комплексну оцінку та надав висновки майже 60 дітям. Постійно центр відвідують від семи до дванадцяти дітей, які займаються з реабілітологом, дефектологом, логопедом, психологом. Всі ці спеціалісти є в штаті закладу.

Колектив біловодського Інклюзивно-ресурсного центру

Фахівці ІРЦ здійснюють комплексну оцінку розвитку дитини, розробляють рекомендації щодо інклюзивного навчання, а також проводять у закладі корекційно-розвиткові заняття.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies