У Черкасах обговорили ініціативи інтеграції ВПО у приймаючі громади

Форум «Черкащина об’єднує: спільні ініціативи ВПО і приймаючих громад» згуртував представників самоврядування, місцевих та внутрішньо переміщених громадських активістів. Захід став майданчиком для обговорення подальших кроків в інтеграції ВПО. Організаторами форуму стала громадська організація «Асоціація «Відродження та розвиток». Її члени є двічі переселенцями: спершу з Горлівки, а потім – Бахмута.

Це підсумковий захід з піврічної роботи, що ми вже напрацювали по трьом партнерським громадам, з якими ми працювали. – Олена Головкіна – керівниця проєктів ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» –Сам проєкт направлений на інтеграцію ВПО, на посилення інструментів місцевої демократії для залучення мешканців та ВПО у розвиток громади.

До цього в рамках проєкту відбулася чотириденна «Школа місцевого активізму», під час якої учасники вирішили відвідати сусідні громади: Кам’янську, Леськівську та Мошнівську. Там вони познайомились з представниками місцевого та релокованого бізнесу, ініціативами волонтерських центрів, які працюють з ВПО. Єлизавета – представниця громадської організації «Grounds centеr» Кам’янки. Громада прийняла близько 2000 переселенців. З початком повномасштабного вторгнення команда «Grounds centеr» почала допомагати ВПО.

У нас база на 1200 і ми їм надсилаємо повідомлення, коли у нас роздача. Якщо ми проводимо майстер-класи, у нас є безпосередньо реєстрація, куди вони приходять. У нас є жіночі майстер-класи, чоловічі зустрічі й, навіть, сімейні клуби. – Єлизавета Бутурлін – представниця ГО «Grounds centеr» м. Кам’янка

Результати своєї роботи під час форуму представила і громадська організація з Лимана «Крила». Свого місця реєстрації не міняли, але продовжили працювати у напрямку підтримки та адаптації внутрішньо переміщених жінок у Черкасах. Торік провели серію тренінгів. Також жінок навчали швейної майстерності, сироваріння та перукарської справи. Згодом почали в’язати і поступово все це переросло у майстерню з виготовлення іграшок «Кожна зможе». Нині майстер-класи відвідують місцеві і внутрішньо переміщені жінки.

Потроху працюємо, виготовляємо іграшки, проводимо різні заходи, іноді допомагаємо Черкасам. Зокрема нещодавно до дня передчасно народженої дитини брали участь в акції і передавали пологовому будинку восьминіжків. Звісно це була така наша волонтерська діяльність.  – Яна Синиця – керівниця майстерні творчих жінок «Кожна зможе» від ГО «Крила»

Черкащина стала прихистком для 97 тис внутрішньо переміщених осіб.   Нині серед проблем залишаються наявність житла та роботи для ВПО.

ВПО – це людський ресурс те, що ця кількість, яка приїхала зі сходу, з півдня нашої країни – це висококваліфіковані фахівці, які можуть служити на покращення добробуту нашої області. – Руслан Чикало – директор департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації

Підсумковий форум відбувся в межах проєкту «Черкащина об’єднує: самоорганізація ВПО для відновлення та розвитку приймаючих громад» за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies