У ДонОВА розповіли про фортифікаційні споруди та чому третю лінію оборони досі зводять

На Донеччині «практично завершили» будівництво третьої фортифікованої лінії оборони. Причина затримки — нестача робочої сили та небажання будівників приймати замовлення у регіоні, де ведуться найбільш активні бої. «Зуби» теж «не лежать на складах» — їх купують коштом обласного та місцевих бюджетів.

Про це розповів очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін в інтерв’ю «Главком».

На запитання журналіста щодо невідповідності термінів закупівель та встановлення «зубів дракона» з тендерами на Prozorro, він відповів: «Ми купуємо їх зараз, купували і вчора, і позавчора». А також пояснив, хто і чому купує саме їх.

«Ми говоримо про третю лінію оборони, яку готує кожна обласна військова адміністрація, і для цього все необхідне закуповує. Чому саме зараз така потреба? Бо ворог змінює напрямок прориву. І де виникає потреба, відповідно до документації, яка надходить до мене від командувача оперативно-стратегічного угруповання «Хортиця» щодо закупівлі матеріальних потреб, ми терміново закуповуємо «зуби». Роботи з їх встановлення ведуться не тільки на Гродівському напрямку. Вони є також на Курахівському, на Лиманському, на Торецькому напрямках», — сказав Філашкін.

Читайте також: Контроль публічних закупівель: система «Prozorro» як один із інструментів післявоєнного відновлення

Очільник Донецької ОВА додав, що дуже мало зараз підприємців, охочих працювати з Донеччиною.

«У деяких людей виникає питання щодо закупівель: мовляв, а чому така ціна, а не інша? Бо на одному підприємстві буде ціна нижчою, але те підприємство не хоче сюди привозити, не хоче працювати з Донецькою областю. Підприємців, охочих їхати до нас будувати фортифікації, дуже мало. Більше працюють з Сумською і Запорізькою областями…», — каже він

За словами Філашкіна, нині на зведенні фортифікацій працює майже вся область: і підприємці, і комунальники, які допомагають військовим. Допомагають у зведенні основної лінії фортифікацій робітники з Івано-Франківщини, Хмельниччини, Черкащини, Полтавщини.

«Ми можемо зараз тетраедрами хоч всю область заставити, але накази дають наші військові. Вони знають, який напрямок перекрити потрібно, що краще зробити, що посилити. І ми працюємо тільки в злагодженій співпраці з ними», — каже голова Донецької ОВА.

Філашкін додав, що від початку повномасштабної війни в регіоні вже звели понад 600 тисяч взводних опорних пунктів, не враховуючи протитанкові рови та вогневі невеликі споруди.

«Будівництво відбувається постійно на всіх напрямках. І Міноборони закуповує матеріали для зведення фортифікацій, і область, і конкретні громади закуповують. Величезні кошти витрачено з обласного та місцевих бюджетів Донеччини – близько 2,6 млрд грн», — каже очільник Донецької ОВА.

Деякі укріплення ворогу вдалося зруйнувати, але їх намагаються «якнайшвидше поновити зруйновані так, аби вони були придатні для наших захисників».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies