Як повідомляють російські ЗМІ Адміністрацію Президента РФ залишає 50-річний Олег Маркович Говорун. Він обіймав посаду начальника Управління АП з прикордонного співробітництва, яке відповідає за реалізацію політики Москви щодо України, Донбасу, Абхазії і Південної Осетії.
«Комерсант» повідомляє, що Говорун нібито «давно хотів піти» та «йде за сімейними обставинами». Анонімні (і не дуже) телеграмери навперебій твердять, що «причина відходу Говоруна насправді пов’язана не з сімейними обставинами, а лежить дещо в іншій площині».
«Олег Говорун йде з АП. Іде між першим і другим туром на Україні. Цим сказано багато про минуле й про майбутнє», – туманно зауважує політтехнолог Марат Баширов. «Якщо йде Олег Говорун, начальник управління по прикордонному співробітництву АП, то це означає, що прикордонне співробітництво з вугільним бізнесом ДНР / ЛНР не склалося під натиском Курченка та Козака. Втрата в команді Суркова» – пише Telegram-канал «Майстер пера».
«Соратник помічника Президента Владислава Суркова Олег Говорун перебував під ударом вже тривалий час. Звичайно, питання ребром поставив донбаський вугільний бізнес, під керівництвом одночасно Суркова та віце-прем’єра Дмитра Козака. Нагадаємо, що інтереси Козака в ДНР/ЛНР представляє побіжний український олігарх Сергій Курченко – фактичний монополіст ключових бізнесів у невизнаних республіках. Але в останні кілька місяців глава ДНР (ставленик Суркова) Денис Пушилін став давати підряди в цій сфері третім особам. Це викликало серйозне роздратування в Курченка, який досить вміло намагався зіштовхнути Козака та Говоруна. Вплив першого в Кремлі прогнозовано виявився набагато значніше. Однак говорити тут про фатальну роль тільки лише «донбаських кейсів» не варто. Ті ж «абхазькі кейси» виявили очевидні провали очолюваного Говоруном управління АП, коли зовні все виглядало начебто добре у відносинах Росії і Абхазії, а якщо копнути трохи глибше – проблема на проблемі», – вважає Telegram-канал «Кремлівський безБашеник».
Микита Синицін
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!