У Костянтинівському районі створено нові заповідні території

На Донеччині створено 12 нових територій природно-заповідного фонду. Два з них у Костянтинівському районі – це «Олексина» та «Тарасівський». «Додати ці об’єкти до природоохоронних було прийнято голосуванням тоді ще Іллінівською та Новодмитрівською сільськими радами. Проекти цих ділянок було розроблено підприємством «Дніпро – місто». Визначено цільове призначення, тобто, чому вони включені до цих ландшафтних парків, в чому їх унікальність» – розповідає голова Костянтинівської районної державної адміністрації Наталя Виниченко. Всі необхідні документи вже затверджено, але на офіційне відкриття ще чекаємо.

Перелік заповідних територій Донецької області також поповнили: «Ступки-Голубівські-2» у Бахмутському районі, «Соболівський ліс» у Слов’янському, ландшафтний заказник місцевого значення «Приторський», «Галина гірка» та пам’ятка природи «Сичін дуб» у Покровському районі. У Добропільському районі Донецької області створені ландшафтні заказники місцевого значення «Баранцевий Яр», «Воронцова Поляна», «Заплава р. Бик» та ботанічний заказник місцевого значення «Брандушкін Яр», ботанічні заказники «Мокроялинський» у Великоновосілківському.

Такий стрімкий зріст створення природоохоронних територій не є випадковістю. Дана ситуація безумовно викликана спрощеною процедурою вирішення питань та спеціальними можливостям щодо створення природно-заповідного фонду, які надані керівництву області законодавством про військово-цивільні адміністрації.

Нагадаємо, що за весь 2017 рік результати роботи всіх областей зі створення об’єктів природно-заповідного фонду призвели до створення лише 0,05 % (тобто – 1/200) від того, що мало бути створене згідно вимог Стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року. А ось у 2018 році цей показник тільки по Донецькій області сягнув до 0,04 %.

Таким чином, за річний період роботи природоохоронних органів, третина всіх нових ПЗФ створена в межах Донецької області. Зазначимо, що на даний час лише частина області підконтрольна Україні і створення ПЗФ можливе лише на її частині. Просте порівняння площини новостворених заказників із площею підконтрольної частини Донеччини показує, що саме ця область сьогодні рівно у 10 разів успішніше збільшує площу природно-заповідного фонду, ніж вся решта України. При цьому, на сьогоднішній день, підготовлені матеріали для створення ще 29 заповідних територій Донеччини, які примножать успіхи області ще у 4 рази!
Юлія Дерека


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies