У Костянтинівці діти вивчають історію за допомогою сучасних технологій
Інтерв’ю з засновником клубу історичної реконструкції «Варяг» Віктором Перепелицею
Які підходи до вивчення історичних подій ви використовуєте?
У нас навчання побудовано за схемою, яка відрізняється від шкільної. В Інтернеті зараз багато історичних ігор. Я відбираю їх і роздаю завдання. Наприклад, беру якусь історичну битву й, базуючись на своїх знаннях, розподіляю між дітьми скільки їм треба взяти воїнів і які місії виконувати. Вони це роблять і приносять результати на електронних носіях. А потім на зайняттях ми розбираємо дії кожного: яке взяв озброєння, як розставив полки, вивчаємо тактику руху. Й під час обговорення я розповідаю, як відбувалася подія. Також зараз багато історичних фільмів. Ми переглядаємо картини й дискутуємо стосовно костюмів героїв, обладунків тощо. Я розповідаю де авторська вигадка, а де висвітлено дійсно факти з історії.
Як виникла ідея створити клуб?
Кілька років тому я подивився сюжет, де брали інтерв’ю у Юкова Олексія – засновника клубу історичної реконструкції у Слов’янську. Він розповідав про те, чим вони займаються й мене зацікавила їх діяльність. Я з ним зв’язався й почав рухатися в напрямку заснування власного історичного клубу. Було необхідно знайти гроші для реалізації ідеї. Ми взяли участь у проекті МОМ. Вони нам допомогли закупити все обладнання для створення лучного тиру – лук, арбалет, стріли, ну повністю весь інвентар. Далі ми зв’язалися з одеськими та київськими клубами історичної реконструкції. Відвідали ці міста та почали співпрацювати. Й ось вже рік у нас проходять тренування.
Якого віку діти займаються у клубі?
Вікова категорія від 12-ти до 19-ти років. Згодом плануємо зробити до 20-ти років. Зайняття безкоштовні – вистачає ресурсів від МОМ. Записатися до гуртка можна у ЦДЮТ. Ми знаходимося на 4-му поверсі. Навчання проходять щовівторка та щочетверга з 14-ї до 17-ї години.
Які заходи ви відвідуєте?
Проходять фестивалі та змагання. Всі учасники переодягаються у костюми епохи, яка відповідає тематиці заходу й у кожного є історичне ім’я. Ми навіть їмо їжу тих часів – каші, м’ясо на вогнищі. Все дуже смачно й різноманітно готується. Також ми отримуємо завдання, які треба виконати.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!