У Костянтинівці на лікування відомої в місті волонтерки збирають гроші
На підтримку Сіри Арутюнян-Бозоян пройшов благодійний концерт колективів ЦДЮТ.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Україна отримає від ЄБРР понад €400 млн на підготовку до опалювального сезону
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і президентка Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо підписали угоду про співпрацю для посилення енергетичної безпеки України з виділенням понад 400 мільйонів євро на підготовку до наступної зими.
Голова українського уряду повідомив, що угода включає 270 мільйонів євро від ЄБРР під державні гарантії. Додатково кредитний договір супроводжуватиметься значним грантом у розмірі 140 мільйонів євро від Уряду Норвегії.
За його словами, ці кошти скеровані на підтримку НАК «Нафтогаз України», дозволяючи компанії імпортувати газ для стабільного проходження майбутнього опалювального сезону.
Читайте також: Відшкодування збитків від Росії: як Україна наближає справедливість
Загалом ЄБРР інвестує 1 мільярд євро в енергетичний сектор України.
Під час зустрічі у Вашингтоні були також розглянуті питання підтримки приватного сектора, особливо малого і середнього бізнесу, критичного для відновлення економіки. Денис Шмигаль і Оділь Рено-Бассо обговорили плани післявоєнної відбудови України та стратегію її довгострокового розвитку.
«ЄБРР залишатиметься надійним партнером України у впровадженні ініціатив, що зміцнюють спроможності країни вистояти, відновитися і зростати», — наголосив прем’єр-міністр.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Чат-бот «Єдине вікно: помічник ВПО» – сервіс для внутрішньо переміщених осіб
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати актуальну інформацію щодо житла, роботи, гуманітарної допомоги та соціальних послуг за допомогою чат-бота «Єдине вікно: помічник ВПО».
Сервіс працює цілодобово та надає доступ до:
-
пропозицій тимчасового житла для переселенців;
-
інформації про отримання гуманітарної допомоги;
-
актуальних вакансій і навчальних програм;
-
переліку соціальних послуг;
-
контактів організацій, що надають допомогу ВПО.
Як скористатися чат-ботом?
Перейдіть за посиланням:
👉 https://t.me/VpoHelper_bot
Оберіть потрібну категорію та отримайте необхідну інформацію в декілька кліків.
Додатково можна звернутися до call-центру Донецького обласного центру зайнятості за телефоном:
📞 0-800-33-61-67 (безкоштовно).
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Мешканці Лиману отримають реанімобіль і гуманітарну допомогу від українців з Німеччини
Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) разом з німецькими громадянами зібрала кошти на автомобіль «швидкої допомоги» для прифронтового Лиману на Донеччині. Реанімобіль та ще сім авто з гуманітарною допомогою вирушили у суботу, 25 січня, з Німеччини до Харкова, а звідти — на Лиман.
Про це повідомляє Укрінформ.
Як розповіла очільниця громадської організації «Українці в Трірі» (Ukrainer in Trier) Анна Зорінов, кошти на карету «швидкої» було зібрано у грудні минулого року на благодійному Фестивалі борщу. Під час заходу було зварено і зʼїдено 367 літрів борщу та 186 кг вареників.
Як зазначили організатори, проєкт вдалося реалізувати завдяки українсько-німецькій кооперації. Упродовж двох тижнів багато помічників з Німеччини та України сортували та пакували численні пожертви. Німецькі компанії надали автомобілі та пакувальні матеріали. Зокрема, пожежна бригада із Саарбурга допомагала перевозити пожертви, а понад чотири десятки українців завантажували їх під час великого збору допомоги у Трірі.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Але ж хтось має це робити», – зоозахисниця з Добропілля допомагає тваринам та людям
Волонтерка і зоозахисниця Вікторія Жидкова з Добропілля на Донеччині все своє життя присвятила тваринам. З дитинства вона рятувала їх, годувала та опікувалася ними. Згодом заснувала громадську організацію «Вірність», залучала молодь до зоозахисної діяльності та боролась за тих, хто сам не міг постояти за себе. Під час повномасштабної війни Вікторія організувала гуманітарний штаб для підтримки безпритульних тварин та їхніх власників, які виїхали з гарячих точок Донеччини. Щодня годує чотирилапих і знаходить сили допомагати ще й людям. А нещодавно відкрила тимчасову «Зупинку порятунку», де знайшла прихисток велика ферма, яку вдалося евакуювати з села Удачне Покровського району.
З чого все починалось
Від самого дитинства Вікторія рятувала тварин. Каже, що вона не одна така в родині – її дідусь з бабусею все життя опікувались чотирилапими. Зокрема й у Донецьку, де жили у 70-х роках і де були шкуродерні: «Місто очищували, так би мовити». А коли сім’я переїхала у Добропілля – продовжила справу свого життя.
Так у 2011 році в місті створили громадську організацію «Вірність», яку очолила Вікторія та залучила до неї волонтерів. Вони допомагали тваринам, лікували їх та рятували від небезпеки, годували та давали тимчасовий прихисток, шукали для них родини, проводили стерилізаційні заходи у місті. До 2022 року у Добропіллі було простерилізовано близько 95% безпритульних собак. Вікторія активно залучала громаду до різноманітних заходів, що були спрямовані саме на допомогу безпритульним тваринам. У школах організація влаштовувала інформаційні уроки для дітей, де роз’яснювала, як поводитись з котами та собаками, чим можна допомогти, як не залишатися осторонь і бути добрішими до чотирилапих безхатьків.
Та й свій власний будинок волонтерка перетворила на прихисток для тварин. І хоч вона не любить цього слова та каже: «Це мої дітки», кожна з цих 50 собак, що зараз живе у будинку, має свою непросту історію.
Помилково думати, що війна триває три роки
«Ми живемо у війні не рік, не два і не три, а вже понад 10 років», – каже Вікторія, відповідаючи на питання про те, як вони виживають під час війни та ще й знаходять сили рятувати інших. Ще у 2014 році, коли росія тільки почала війну на Донеччині, жінка не змогла залишатися осторонь. Разом з іншими небайдужими людьми вона почала рятувати тварин з лінії фронту, вивозити їх із небезпечних районів. І це не тільки коти та собаки, а й великі тварини, адже рятувати доводилося навіть коней.
Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році довелося зіткнутися з найбільшими як фінансовими, так і емоційними викликами. Особливо це відчувалось на самому початку, коли люди масово залишали місто й кидали своїх котів та собак напризволяще.
«Ми просто почали допомагати людям, які під час евакуації вивозили із собою тварин. Коли під час першої хвилі звідси поїхали мешканці і місто спорожніло, то ми побачили велику кількість котів, собак, коней. Дехто так поспішав, що навіть не випустив їх із квартир, і ці тварини загинули», – згадує волонтерка.
За пару тижнів вирішили створити гуманітарний штаб та відкрили його восьмого березня 2022 року.
«Тоді одразу підключилося багато волонтерів. Але оскільки всі працюємо на самому лише ентузіазмі і, скажу чесно, не завжди це все легко, багато хто відсіявся. Не всі розуміють, що це волонтерство, тут немає зарплат. Тож залишилися найстійкіші», – каже жінка.
Вікторія почала шукати можливості, щоб прогодувати всю цю величезну кількість тварин, возила м’ясо, корм. Найбільша складність як тоді, так і зараз, полягає в тому, що немає жодного транспорту і жодної допомоги від місцевої влади, благодійних організацій тощо.
«Ми вже три роки допомагаємо всій Донецькій області і такого штабу, як у нас, немає ніде і ніколи такого не було. Але ніхто цим не зацікавився, ніхто нам не допомагав. Просто шукала, знаходила, домовлялася, платила гроші. У мене є друзі, які регулярно допомагають, є волонтери. Нас дуже мало, але ми все ж таки справляємося. Зараз на базі гуманітарного штабу є все, що потрібно для того, щоб годувати та утримувати всіх, кому ми дали притулок», – говорить Вікторія.
Водночас вона додає, що наразі у гуманітарному штабі дуже не вистачає старих ковдр, килимів, підстилок, які можна було б покласти у будки та вольєри собакам.
«Зупинка порятунку» – тимчасовий прихисток для великих тварин
На початку січня цього року Вікторія вирішила ще й відкрити «Зупинку порятунку» — тимчасовий гуманітарний шелтер прийому людей з великими тваринами. Таке рішення ухвалила тому, що багато людей відмовляються від евакуації з зони активних бойових дій, бо мають худобу і не можуть її покинути. Корів, коней, кіз планувала розмістити на території власного підприємства, де створила для них нормальні умови. Власникам цих тварин пропонувала місця для проживання в адмінбудівлі, де є світло, вода, тепло, інтернет. Пропозицією поділилася на своїй сторінці у фейсбуці й додала, що жити там можна допоки не знайдуться варіанти для постійного проживання.
«Тоді до мене звернувся чоловік на ім’я Іван, який просив евакуювати його родину та ферму з села Удачне Покровського району. Я одразу розпитала про підопічних, бо вивозити тих, кого планують пустити «під ніж», навіть і думати б не стала. А коли з’ясувалось, що цих кізочок, корів та інших тварин люблять, про них піклуються й кожна з них має ім’я, зрозуміла, що це потрібно робити. Тоді зв’язалась із БФ «12 Вартових» та «Порятунок тварин Харків». Це була справжня спецоперація і спочатку вона здавалася нам майже безнадійною. Ви ж розумієте, яка там зараз ситуація? Але за два дні все ж таки змогли вивезти всіх. Тільки тоді й видихнули», – розповіла волонтерка.
Так за два дні гуманітарний штаб отримав значне поповнення: 26 кіз та козенята, а також вівці, корови, бичок, собаки та коти. Загалом їх понад 55. А ще – двоє людей, які теж потребували допомоги, зокрема продуктів та одягу.
Загалом під опікою Вікторії наразі перебуває понад 100 тварин – більше 60 собак, стільки ж котів та ще й ті, кого годують по всьому місту. Крім того, волонтери опікуються 20 переселенцями із зони бойових дій. Всі вони виїжджали, рятуючи життя та своїх тварин, проте не мали з собою навіть змінної білизни.
«Знайомі та друзі допомагають речами, щоб можна було їх вдягнути, взути. Присилають посилки. Ми намагаємось хоч якось задовольнити базові потреби. Купуємо продукти, часто доводиться купляти ліки як людям, так і тваринам. І це крім того, що є постійна потреба у кормі для величезної кількості тварин. Складно, бо постійно не вистачає грошей, доводиться щось брати в борг і потім шукати знову якісь можливості. Але ж хтось має це робити, якщо більше немає кому? Тож не зупиняємось і продовжуємо робити все, що в наших силах. А далі побачимо», – підсумувала Вікторія Жидкова.
Допомга ВПО
Підтримати гуманітарний штаб у Добропіллі можна за реквізитами:
- Карта Приватбанку 5168 7451 1525 1099
- PayPal kulinenkoa070@gmail.com
Відправити речі, корм тощо можна на перше відділення «Нової пошти» (Добропілля, просп. Перемоги, 71), вказавши номер телефона Вікторії Жидкової 0506766368.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Жителі Краматорської громади та ВПО можуть отримати гуманітарну допомогу: хто має право та куди звертатися
Жителі Краматорської громади, які мають дітей, можуть зареєструватися на отримання гуманітарної допомоги у форматі продуктових наборів. Гуманітарну допомогу можуть також отримати внутрішньо переміщені особи, які проживають у громаді. Для отримання підтримки потрібно відповідати визначеним критеріям та мати набір документів.
Про нові можливості отримання гуманітарної допомоги для жителі всіх старостинських округів громади та самого Краматорська, які мають дітей, а також ВПО у Краматорській громаді повідомили у пресслужбі Краматорської міської ВА.
Гуманітарна допомогу для родин з дітьми
Подавати заявку на отриманні гуманітарної допомоги можуть тільки зареєстровані жителі громади, які не мають набутого після 24 лютого 2022 року статусу ВПО.
Заявку має подати один з батьків або офіційних опікунів, які мають дітей до 18 років. У разі погодження, з собою для отримання допомоги потрібно буде взяти:
- оригінал паспорта;
- оригінал ІПН;
- документи, які підтверджують приналежність до вразливої категорії населення;
- оригінали документів всіх дітей (паспорти або свідоцтва про народження) та їхні ІПН.
Форма реєстрації доступна за посиланням.
Читайте також: Норвезька рада у справах біженців оголосила чергову грошову допомогу
Гуманітарна допомога для ВПО у Краматорській громаді
Звернутися для отримання гуманітарної допомоги у Краматорській громаді можуть переселенці, які:
- Прибули з територій, які нині окуповані;
- Виїхали з деокупованих територій;
- Виїхали з територій, де ведуться активні бойові дії.
Для цього їм необхідно заповнити анкету за посиланням — https://bit.ly/3PwFl5H.
Триває також попередня реєстрація на гігієнічні набори для сімей ВПО Краматорського району Словʼянської, Краматорської та Дружківської громад. Попередню реєстрацію проводить гуманітарна організація, яка видає гігієнічні набори переселенцям.
Перевага надається родинам, які мають у складі сім’ї не менше 3 осіб та статус ВПО з вересня 2024 року. Приналежність до категорії повинна бути підтверджена наявністю відповідного документа під час реєстрації.
У разі проходження попередньої реєстрації учасникам повідомлять про це телефонним дзвінком на номер, який вказано в анкеті.
Заповнити заявку на отримання гігієнічних наборів можна за посиланням — https://ee-eu.kobotoolbox.org/x/6wFMvGFF.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!