У Костянтинівці проходять заняття з Фалунь Дафа. Інтерв’ю з тренерами старокитайської системи самовдосконалення Ольгою Мясоїдовою та Антоном Скрипником
Що це за практика Фалунь Дафа?
О.М: Це старокитайська духовна практика, вона містить 5 комплексів вправ. 4 з них – це статичні, тобто їх треба виконувати стоячи, але плавно та спокійно під розслаблюючу музику. Останній комплекс – це медитація. Цей комплекс триває годину, але якщо людина не може витримати такий час в медитації, то можна починати, наприклад, з 15-ти хвилин.
Чи є якісь посібники по вивченню практики?
О.М: Так, в цю практику включено ще й книгу, яка називається «Чжуань Фалунь». Вона переведена на 38-м мов світу. Тобто, практика відома в усьому світі.
Де у Костянтинівці проходять зайняття?
А.С: Дехто з Костянтинівці вже знайомий з нашими заняттями. Ми займаємося у сквері Театральний навпроти школи мистецтв у неділю. Починаємо о 14-00. Будь-хто може до нас приєднатися і спробувати. Заняття безкоштовні.
У Костянтинівці велика група?
А.С: У нас в групі 10 чоловік. Є ті хто приєдналися нещодавно. Серед учасників є жінка похилого віку, яка почала займатись десь півроку тому назад. Каже, що їй дуже подобається й що вона викинула всі свої таблетки. Вона стала більше посміхатися і ні про які хвороби й ліки навіть думати не хоче.
Як давно ви практикуєте Фалунь Дафа?
А.С: Я займаюсь по цій системі більше 14-ти років з 2003-го року. Мене з Фалунь Дафа познайомив батько. Він почав займатися ще раніше у 2002 році. Йому порадили друзі, які також цікавились практикою.
О.М: Я практикую з 2011 року. Відчуваю себе чудово, повна енергії та сил.
Що означає займатися практикою?
О.М: Людина за час практики шукає в собі недоліки й чим більше людина живе, тим більше вони накопичуються. Ми намагаємося виявити ці якості в собі та потихеньку позбуватися їх. Тобто, обман, жадібність, заздрість, гнів, злість – все це ми убираємо зі свого серця. І чим скоріше ти цього позбудешся, тим більше в тебе з’явиться енергії всередині. Тіло і душа стануть здоровими. Навіть сучасна медицина рекомендує медитацію у стресових ситуаціях. Покращується сон, загальний стан організму він приходить у гармонійний стан.
А.С: Пробиваються всі канали в тому числі й енергетичні, покращується кровообіг. Взагалі, багато покращень відбувається на всіх рівнях.
Коли краще займатись медитацією?
О.М: Люди можуть займатись медитацією в будь-який час доби. Немає певного порядку. Ти сідаєш включаєш гарну музику й убираєш зі своєї голови весь негатив, який накопичився. Практикою можуть займатись люди будь-якого віку та різних соціальних класів. Не має абсолютно ніяких протипоказань. Вправи не передбачають ніякої певної підготовки. Будь – хто може прийти й почати одразу займатись. Медитація передбачає позу лотоса. Є люди, які не можуть так сидіти. Тож спочатку вони сидять по-турецьки – так теж можна.
Чи зустрічаєтесь ви з послідовниками Фалунь Дафа з інших міст?
А.С: Так звісно. По всій Україні багато послідовників з Харкова, Одеси, Полтави, Києва тощо. Ми у столиці зустрічаємося щороку. Там проходе конференція, на яку з’їжджаються майстри як з України, так з інших країн: Росії, Білорусії, Молдови, Німеччини, Литви, Латвії. На цьому заході ми ділимося своїм досвідом. Минулого року до Києву приїжджав міжнародний духовий парад – оркестр Тянь Го, він гастролює по багатьом містам світу. Там у складі десь сто чоловік. Пройшлися по центральній вулиці столиці й закінчили ходу на Хрещатику. Багато людей зацікавились цією системою після параду.
Коли практика була заснована?
О.М: У 1992 році засновник цього навчання майстер Лі Хунчжи почав розповсюджувати цю практику у Китаї. По 1994-й рік засновник навіть отримував нагороди від уряду. За цей період більше 70-ти млн людей почали займатись цією практикою. Згодом, комуністична партія Китаю стала побоюватися засновника практики. КПК сповістила засновника, що вони мають намір брати кошти за таку практику. Майстер відповів відмовою. Послідовників було більше ніж членів комуністичної партії, тож голова партії вирішив за 3 місяці знищити цю ініціативу. Почалась антипропаганда у всіх ЗМІ. Люди не могли більше вільно займатись. Їх забирали до трудових таборів. Навіть вирізали органи й продавали їх. Людьми було створено призов до Верховного комісара ООН по правах людини, щоб вони вжили заходи та зупинили протиправні дії: вирізати органи у послідовників Фалунь Дафа. На сьогодні ця петиція вже закрита. Але по всьому світі люди можуть займатись практикою, але не в Китаї.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!