У Костянтинівці пройде зайняття зі скандинавської ходи. Інтерв’ю з інструктором зі скандинавської ходи Тетяною Муравєй

3805
коментарі відсутні

У Костянтинівці пройде зайняття зі скандинавської ходи. Інтерв’ю з інструктором зі скандинавської ходи Тетяною Муравєй

Що таке скандинавська хода?

Це хода за допомогою палиць. Цей вид спорту швидко розвивається у всьому світі. Він є доступним для всіх: дорослих та дітей. Якщо казати спортивними термінами – це оздоровчий фітнес. Його показники – спалювання 700 ккал/ годину, робота м’язів – 90 %, а також на 30 % збільшення об’єму легенів та гормону щастя.

Як плануєте розвивати даний вид спорту у Костянтинівці?

Організувати зайняття у нашому місті – це багаторічна мрія, низка подій та зустрічей з людьми, які обов’язково мають дати свої результати. Я хочу запросити всіх, хто бажає ближче познайомитись зі скандинавською ходою в суботу 3-го листопада на зустріч. Захід пройде у будівлі кінотеатру «Супутник» о 15-30. Приходьте, й ви дізнаєтеся більше про користь ходи з палицями.     

Як ви познайомилися з цим видом спорту?

Вперше я дізналася про скандинавську ходу у 2012 році – знайшла інформацію в Інтернеті. Тоді шукала вид спорту, який би підходив мені.  Перші палиці мені подарували на День народження донька Юлія. Саме вона підтримала мене в цьому. Перші зайняття були незграбними та невпевненими. Бентежили погляди перехожих. Іноді сміялися й питали де я лижі втратила. У 2014-му році я перебувала у Києві та розшукала там групу людей, які займаються скандинавською ходою й стала регулярно відвідувати тренування. Це додало мені впевненості та знань щодо техніки ходи. Про користь  – питання не стояло – , тому що заняття будь-яким видом спорту – це здоров’я людини.

Коли даним видом спорту почали займатись в Україні?

Засновником школи скандинавської ходи в Україні є Ігор Єфременко. Він отримав Міжнародний тренерський сертифікат від Всесвітньої Федерації Фінської ходи. У липні 2010 року на набережній Дніпра пройшли перші тренування Української школи оздоровчої скандинавської ходи. Це був перший клуб любителів – «Здорова Хода». Зараз це Українська Федерація Скандинавської Ходи.

Розкажіть історію виникнення скандинавської ходи?

Початок було покладено у давнину ходоками з посохами, які подорожували по рівнинах, горах тощо. Посох був у  якості опори й допомагав пересуватись на далекі відстані. Можливо, саме попит таких мандрівників став основою для сучасних спортивних тенденцій  та допоміг розробити в майбутньому скандинавський метод ходи.

Офіційно засновниками вважаються фінські лижники. Саме вони в 70-ті роки першини у національній збірній країни включили в програму літніх тренувань забіги з двома палицями по пересічній місцевості. Їх називали «болотні лижники». Цей метод тренувань підвищив рівень досягнень спортсменів, які тренувались з палицями. Масове розповсюдження скандинавської ходи у Європі відбулося у 80-х роках, а в наступному десятилітті виник новий вид спорту. На сьогодні у світі нараховується більше 14-ти млн прихильників скандинавської ходи.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика