Нещодавно у місті заговорили про можливу реорганізацію 25-ї школи. На базі цього навчального закладу планують створити сучасний ліцей для профільного навчання старшокласників і учнів середньої ланки. Тоді як початкові класи можуть перевести до інших шкіл міста.
Батьки дітей, які навчаються в 1-4 класах 25-ї школи, вже почали збір підписів за збереження початкової ланки (текст звернення до депутатів та членів батьківської ради міста наведено на світлинах наприкінці цієї статті).
Чому заговорили про реорганізацію? Та яка система організації роботи найближчим часом чекає школи міста?
Шкіл I-III ступенів може не бути
Інформація стосовно реорганізації 25-ї школи виникла після розгляду законопроекту «Про повну загальну середню освіту» від 14.01.2020 року.
«Ми детально ознайомлюємося з цим законопроектом, тому що тут багато новацій, які чекають учбові заклади, – розповіла очільниця Управління освіти Краматорської міської ради Марина Мозольова. – Особливу увагу привертає стаття 35 Проекту «Про повну загальну середню освіту». Вона передбачає такі типи учбових закладів, як початкова школа, гімназія та ліцей. А шкіл I-III ступенів не буде».
За словами Марини Мозольової, законопроект пройшов всі необхідні процедури, і 12-го лютого був поданий президентові на підпис.
Що ж буде зі школами? Вони мають бути реорганізовані на:
- початкові школи, де будуть навчатися діти 1-4 класів;
- гімназії, які забезпечуть здобуття базової середньої освіти;
- ліцеї з можливістю надавати профільну середню освіту.
Як виняток, в законі передбачена можливість забезпечити здобуття базової середньої освіти ліцеєм. А початкова школа може бути структурним підрозділом гімназії.
Втім, і діючий нині закон «Про освіту» від 05.09.17 року також передбачає отримання школами статусу ліцею. Тож керівництво школи № 25 ще півроку тому працювало над новим статутом учбового закладу.
Інна Страшко: «Ми не готові втрачати початкову ланку»
Першою потрапила «під роздачу» загальноосвітня школа № 25. Цей навчальний заклад має потужний кадровий потенціал, учні чудово показують себе на олімпіадах та здобувають високі бали при складанні ЗНО. В 2019 році школа увійшла в п’ятірку кращих в області за результатами зовнішнього оцінювання. І Управління освіти вирішило реорганізувати школу в ліцей, на базі якого будуть навчатися старшокласники та учні середньої ланки.
«Ми не готові втратити початкову ланку. Ми виховуємо наших учнів з першого класу, є відпрацьована система навчання. Наразі в школі навчаються 369 дітей в 12-ти класах початкової ланки. І ми вже отримали 106 заяв від батьків першачків, які хочуть ходити до нашої школи з вересня цього року, – показує товсту папку з документами директор ЗОШ №25 Інна Страшко. – Це може бути серйозною втратою для закладу».
Сформований колектив – це ще один аспект. Адже 19 вчителів, які зараз займаються з дітьми початкової ланки, якщо і не залишуться без роботи, то можуть бути переведені до інших навчальних закладів.
Під одним дахом – дві школи
В Управлінні освіти свій погляд на ситуацію.
«Якщо закон «Про повну загальну середню освіту» набере чинності, то ми не зможемо йти в розріз з законодавством, – каже Марина Мозольова. – Ми почали розглядати варіанти, яким чином буде впроваджуватися освітній процес в Краматорську».
Для міста планують створити щонайменше 2 навчальних заклади, де будуть вчитися учні старших класів. В ідеалі – це будуть ліцеї з сучасними учбовими кабінетами, лабораторіями та необхідною технікою. В Управлінні освіти бачать сенс в тому, щоб максимально оснастити декілька навчальних закладів для старшокласників, а не розпорошуватися потроху на всі школи.
«Зараз ми готуємо документи, щоб отримати державні кошти за програмою «Спроможна школа для кращих результатів». На область будуть виділені 140 мільйонів гривень. Ми повинні скористатися можливістю залучити кошти для ремонту та оснащення навчальних закладів №№ 25, 4, 35, – впевнена Марина Мозольова. – Що стосується 25-ої школи, то цей навчальний заклад має два корпуси. Початкова школа може розміститися в одному, а ліцей – в іншому. І це будуть 2 директори та 2 різні юридичні структури».
У 25-й школі зазначають, що такий формат буде проблематичним через один спортивний зал, одну їдальню, актовий зал, кабінет інформатики, який знаходиться в корпусі з «першачками».
Між тим, батьки дітей 1-4 класів вже зібрали більше 200 підписів, щоб загальноосвітня школа № 25 залишилася з початковою ланкою.
Наталія Боровська, «Донеччина. ЗмІнИ»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!