Народний депутат України Ганна Гопко в Донецькій області розповіла про створення громадсько-політичної платформи “Євроатлантичний порядок денний для України” та презентувала Маніфест, покликаний зберегти цивілізаційний вибір нашої країни. Захід відбувся в Антикризовому медіа-центрі.
4 лютого 2019 року понад 60 громадських та політичних діячів об’єдналися у платформу “Євроатлантичний порядок денний для України”. Серед них народні депутати, відомі громадсько-політичні діячи, митці та журналісти. Зокрема, до платформи вже долучилися: народна артистка України Ада Роговцева, учасник спротиву російській агресії, Герой України Володимир Жемчугов, історик, політв’язень Кремля Ігор Козловський, кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв, письменниця Ірена Карпа, віце-прем1єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
У своєму Маніфесті вони закликали українців стати на захист євроатлантичного курсу країни, особливо в світлі агресії РФ, що не припиняється п’ятий рік поспіль, а також – в світлі президентських і парламентських виборів, результати яких можуть розвернути країну на 180 градусів.
“Україна вступає в непростий і турбулентний виборчий період, який складається одразу з трьох електоральних кампаній – вибори Президента, Парламенту, органів місцевого самоврядування. Вже на початку президентської передвиборчої кампанії ми бачимо активізацію проросійських політиків, чуємо їхні популістичні гасла та маніпулятивні вислови, спрямовані на поширення зневіри у євроатлантичний курс країни. Ми мусимо протидіяти антиєвропейським силам, щоб не втратити українську державність та зберегти вибір, якій український народ зробив під час Революції Гідності. З цього часу європейський курс став для нас реальною перспективою, обґрунтованою запровадженими реформами та перетвореннями у суспільстві”, – наголосила Ганна Гопко.
Минулого тижня Верховна Рада закріпила у Конституції незворотній курс України на ЄС та НАТО. Це певні зобов’язання держави, спрямовані на реалізацію євроатлантичної політики. Вони мають підкріплюватись прийняттям відповідних нормативно-правових актів, і, найголовніше – розумінням та сприянням з боку громадян.
“Україна заплатила велику ціну за те, що протягом чверті сторіччя не могла визначити свій статус – чи ми позаблокова, чи нейтральна країна. Поки дискусії тривали, країни східної Європи давно стали членами ЄС і НАТО. Тепер вони не мають безпекових проблем, а ми отримали анексію Криму та окупацію частини Донецької та Луганської областей – причому, від колишнього союзника. А якби Україна була членом НАТО, таке було б неможливо. Це необхідно усвідомлювати”, – зазначив один з підписантів Маніфесту, президент Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Михайло Гончар.
Саме для створення підтримки у суспільстві прогресивні сили підписали Маніфест та ініціювали низку зустрічей по всій країні. “Ці роки реформ та боротьби з гібридною агресією Росії довели: в сучасному світі інтеграція України до НАТО та Європейського Союзу виступає єдиним шансом на збереження української державності, побудову вільної економіки та ефективних суспільних інститутів”, – йдеться у Маніфесті.
Закріпити цивілізаційний курс держави на євроатлантичну інтеграцію повинні реформи, які вже розпочаті та мають продовжуватись, незалежно від того, яка політична конфігурація складеться внаслідок виборчого циклу 2019 року. До того ж, переконати людей у правильності такого курсу можна унаочненням здобутків – ось ми бачимо відремонтовані дороги, школи та амбулаторії, відчуваємо переваги децентралізації, стало простіше вести бізнес, отримувати адмінпослуги, виїжджати за кордон тощо. Всі ці мікроіндикатори змін і є тими, що складають для кожного його євроатлантичний вибір.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!