У Краматорську почали працювати над визначенням рівня збитків, які були завдані громадам внаслідок збройної агресії РФ

За ініціативи громадської організації «Черкаський правозахисний центр» у Краматорську 5 лютого відбулася зустріч за участю представників органів місцевого самоврядування, ДСНС, правоохоронців, представників громадських організацій, представників офісу Уповноваженого з прав людини в Донецькій області. Захід проходив на базі простору PRO підтримка, розвиток, освіта. Обговорювали реалізацію проекту «Синергія громадського та державного секторів для посилення захисту прав цивільного населення, яке постраждало внаслідок збройного конфлікту в Україні», який буде спрямований на допомогу Краматорській громаді.

Фахівець проекту, юристка східного правозахисного центру Марина Куприкова, каже, що представники органів місцевого самоврядування були досить відкриті, готові до співпраці. Була створена експерта група по фіксації воєнних злочинів.

Нині важливо комплексно проаналізувати діяльність влади, інших органів щодо фіксації воєнних злочинів. Також займатимемося наповненням бази статистичних даних воєнних злочинів в Україні — глобальної ініціативи «Трибунал для путіна». Ця громада вибрана не просто так. Тут дуже багато руйнувань, багато воєнних злочинів. База статистичних даних щодня доповнюється новими воєнними злочинами рф – про постраждалих (убитих і поранених) людей (оскільки база знаходиться у відкритому доступі, інформація у ній знеособлена) та цивільні об’єкти. Відповідна робота дозволить створити Дорожню карту з впровадженню дієвих заходів з оцінки збитків, порядку їх фіксації та системи реагування з надання підтримки постраждалому цивільному населенню, відновлення громад від наслідків збройної агресії. До слова, органи Національної поліції та ДСНС дуже зацікавилися в тій Дорожній карті, яка буде виготовлена.

Проект реалізується з січня 2024 року. У проекті бере участь 8 територіальних громад з Черкаської (Черкаська, Уманська), Донецької (Краматорська, Святогірська), Сумської (Охтирська, Сумська), Чернігівської (Сновська, Іванівська) областей. У кожній з областей долучені фахові експерти, які з 2014 року працюють над питаннями допомоги постраждалому цивільному населенню, розвитку громад та документують злочини, які вчиняються російською федерацією.

У січні вже провели зустрічі з фахівцями Сумської, Черкаської, Охтирської міських рад та презентували ідею.

І я можу з упевненістю сказати, що ідея була сприйнята дуже позитивно. Керівники та фахівці міських рад готові долучитися до реалізації проекту та всіляко сприяти проведенню заходів у рамках проекту. На зустрічах ми вже погодили спільну роботу над впровадженням проєкту, зокрема проведення аналізу збитків, які  було завдано громаді внаслідок збройної агресії російської федерації та етапи розробки Дорожніх карт відновлення громади. Також обговорено можливі шляхи співпраці та комунікації з громадським сектором та міжнародними фондами задля покриття збитків, яких зазнала громада внаслідок ракетних ударів російської федерації, – зазначає керівник Черкаського правозахисного центру Тарас Щербатюк.

Читайте також Як працює «Центр підтримки громадян в місті Слов’янськ» і чому це важливо для міста


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies