У Краматорську пройде благодійний мистецький марафон “Арт-дотик”
Протягом трьох днів у Центрі підтримки ветеранів АТО та їх сімей “Поруч” відбуватимуться творчі заходи, спрямовані на об’єднання людей навколо благодійності. Докладніше про подію організатори розповіли на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.
“Ми присвятили проведення марафону до Всесвітнього дня добрих справ, який ще має назву “щедрий вівторок”. Цього дня всі небайдужі спрямовують свої зусилля на благодійність. Ми вирішили провести триденний художньо-літературно-музичний марафон за участі сучасних митців. Залучимо до творчого самовираження переселенців, ветеранів АТО, людей з інвалідністю. Запрошуємо всіх охочих приєднатись до мистецьких активностей та проявити доброчинність”, – зазначив Роман Балабойко, медіа координатор проєкту, ветеран АТО.
За словами активіста Центру “Поруч”, ветерана АТО Андрія Полякова, долучення колишніх військових до творчості вкрай важливо. Спроби своїх можливостей у мистецтві допомагають випустити страхи, виразити свої емоції та переживання. Сам Андрій, несподівано для себе, після повернення з війни почав займатись Петриківським розписом.
Різноманітні заходи марафону “Арт-дотик” заплановані на 30 листопада, 1 та 3 грудня. Які “цікавинки” чекають учасників та гостей, розповіла Віра Шелест, координатор проєкту, куратор культурно-освітньої програми Центру “Блокпост”.
“Серед іншого, будуть проведені художні майстерні, музичні зустрічі, літературні вечори. До речі, у поетичних читаннях візьме участь і Роман Балабойко, як автор віршів. Так само ми хочемо запросити поетів Краматорська долучатись до читань та представити свою творчість, або спробувати себе у якості художника та намалювати власну картину”.
Також запрошені митці будуть створювати нові полотна для благодійного аукціону та робити портрети на замовлення. Після музичної зустрічі буде нагода приватно поспілкуватись з виконавцем за чашкою кави-чаю та зробити благодійний внесок. Всі зібрані кошти будуть передані для ремонту зали центру “Поруч”.
ПРОГРАМА БЛАГОДІЙНОГО МИСТЕЦЬКОГО ІНТЕНСИВУ «АРТ-ДОТИК»
Проєкт відбувається в рамках всесвітньої ініціативи «Щедрий вівторок» за фінансової підтримки Zagoriy Foundation
Організатори:
БФ «Союз ветеранів АТО»
ГІ «Культурно-мистецька платформа «Куншт»
Місце проведення: Центр підтримки ветеранів АТО та їх сімей «Поруч» (Краматорськ, бул. Машинобудівників, 20)
30 листопада
11.00-16.00 – художня майстерня Олени Клочко «Піймай свою лінію». Запрошуємо ветеранів АТО, переселенців, людей з інвалідністю і всіх, хто хоче спробувати дозволити собі взяти можливо, вперше в житті, пензлі в руки й провести свою лінію. Для учасників з вадами слуху запрошено перекладача жестової мови.
17.00-19.00 – поетичні читання. Гості – художник та поет Володимир Півень, художниця, поетка Марія Козиренко, поет, журналіст, ветеран Роман Балабойко. Запрошуємо поетів Краматорська долучатись до читань та представити свою творчість. Кожен буде почутий – і кожен торкнеться сердець своїх слухачів.
01 грудня
З 11.00 – мистецький інтенсив «AMOR FATUM” Олени Клочко (художниця), та Дениса Капустинського (музикант). Сесія портретування ветеранів АТО.
З 11.00 – художня арт-резиденція Артура Новікова, Марії Козиренко, Володимира Півня:
- створення полотен для благодійного аукціону, кошти будуть передані для ремонту зали Центру;
- створення портретів на замовлення, кошти будуть передані для ремонту зали Центру.
З 13.00 – творча зустріч з Олегом Кадановим. Музичний виступ, живе спілкування, представлення арт-буку «Не я, а той».
Після зустрічі – флеш-моб «Кава з митцем». Можливість зробити благодійний внесок – і за чашкою кави-чаю приватно поспілкуватись з улюбленим митцем.
03.12. Щедрий вівторок
16.00-20.00 – презентація виставки робіт, створених протягом мистецького інтенсивну, спілкування з пресою, зворотний зв’язок.
Запрошуємо всіх-всіх-всіх!
Спілкуватись, пити каву, грати музику, торкатись мистецтва.
Зігріємо початок зими теплом сердець!
УВАГА! Програма може доповнюватись новими активностями, актуальна інформація на сторінці події.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!