У Краматорську пройшов ярмарок проектів громадського бюджету
Прес-конференція стосовно початку голосування за громадські проекти, за посиланням:
– F̲a̲c̲e̲b̲o̲o̲k̲
проголосувати за проекти З̲Д̲Е̲С̲Ь̲
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Шість ініціатив втілюють у Новогродівській громаді в межах програми «Бюджет участі»
На поточний рік в бюджеті громади вперше передбачено кошти на реалізацію програми Бюджет участі – проєктів, розроблених ініціативними групами з числа мешканців громади. Проєкти-переможці за результатами минулорічного конкурсу мають отримати фінансування та бути впроваджені впродовж 2022 року.
Основні вимоги до учасників:
- Один автор міг подати не більше одного проєкту.
- Проєкт повинен бути спрямованим на поліпшення екологічності та комфорту проживання мешканців, естетичного вигляду громади, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проєктів в усіх сферах життєдіяльності міста.
- Мінімальна вартість проєкту 50 тис грн.
- Максимальна вартість проєкту 200 тис грн.
- Доступ до об’єктів, на які спрямовані кошти з Бюджету участі, повинен бути вільним для всіх мешканців Новогродівської міської територіальної громади.
Голосувати могли всі мешканці, які зареєстровані та проживають на території територіальної громади, і яким виповнилось 16 років.
Пішохідна зона біля сільського клубу
У Миколаївці біля місцевого сільського клубу планують облаштувати територію. Зокрема, покладуть плитку на сходах центрального та бокового входів у будівлю. А також – тротуарну плитку та бордюр на пішохідних доріжках та на парковці для транспорту. Вартість проєкту складає 200 тисяч грн.
Джерело: сайт Бюджет участі в Новогродівській міській територіальній громаді
Джерело: сайт Бюджет участі в Новогродівській міській територіальній громаді
Дитячий майданчик “Веселка”
У Новогродівці планують встановити одразу декілька дитячих майданчиків – на вулиці Молодіжній, Парковій та Донецькій.
«З кожним роком все більше дітлахів відмовляються від захоплюючого дозвілля на свіжому повітрі, і проводять дні безперервно біля комп’ютера або телевізора. Змінити ситуацію в силах дорослих. Встановивши ігровий комплекс для дітей біля багатоповерхових будинків, ви перетворите щоденні прогулянки з дитиною в захоплюючу пригоду», – зазначає ініціатор проєкту Олексій Пірог.
Таким чином, планують облаштувати ігрові комплекси, пісочниці, гойдалки, каруселі, встановити лави. Загальна вартість проєкту – 192 тис грн.
Джерело: сайт Бюджет участі в Новогродівській міській територіальній громаді
Реконструкція спортивного майданчика
«Дитина потребує фізичного розвитку. Здорова дитина – здорова країна. Через фізичний розвиток (ранкова гімнастика, фізкультурні заняття, спортивні змагання, спортивні ігри, футбол, баскетбол, теніс, волейбол) дитина привчається до здорового способу життя. Сучасне обладнання для спортивного майданчика “Малятко-здоров’ятко” допоможе вихователям в закладі дошкільної освіти №11 “Берізка” організовувати різноманітні види діяльності протягом всього року», – йдеться в заявці, автором якої є Ігор Буханов.
Покриття майданчика дасть змогу виходити дітям на спортивне поле, як влітку так і взимку. Доріжка до спортивного поля нині зруйнована, потребує ремонту. Планують придбати також спортивне обладнання: м’ячі різноманітні, волейбольні та баскетбольні сітки, палиці для виконання вправ, канати для лазіння тощо. Проєкт коштує трохи більше 138 тис грн.
Благоустрій внутрішньоквартальної території
У Новогродівці по вулиці Мічуріна облаштують прибудинкову місцину.
«Однією з головних соціально значущих завдань на сьогоднішній день є створення соціальних та інфраструктурних умов для поліпшення якості життя сімей, підвищення рівня народжуваності; формування почуття захищеності, впевненості і стабільності в українському суспільстві», – йдеться у заявці.
Проєктом передбачені закупівля, установка дитячого вуличного ігрового обладнання, оформлення, упорядкування самого майданчика і прилеглої території, обслуговування та утримання всього комплексу. Коштуватиме це 199 тис грн.
Джерело: сайт Бюджет участі в Новогродівській міській територіальній громаді
Настільний теніс у Новогродівці
Для будинку дитячої творчості за 40,5 тис грн придбають обладнання для гри в настільний теніс.
«Настільний теніс – це розвиток фізичних та вольових якостей, це сила, спритність, швидкість реакції, розвиток дрібної моторики. Оздоровчий ефект приносить серцево-судинній та дихальній системам. І також виховує естетичний смак, адже гра повинна бути видовищною, а значить красивою», – зазначає авторка ідеї Ірина Курдупа.
Створення Центру відеомовлення Новогродівської ТГ
Створити практичний медіа-простір журналістики та відеомовлення з комфортними умовами для роботи та навчання планують на базі Молодіжного центру «NovoСхід». Приміщення облаштують необхідними меблями та обладнанням. Також придбають техніку, яка дозволить створювати якісний контент. Проєктом передбачено підвищити рівень знань 10 волонтерів. Для них проведуть п’ять навчальних програм. Загалом на центр відеомовлення витратять майже 200 тис грн.
Матеріал опублікований в рамках проєкту “Покращення контенту локальних медіа через розвиток комунікацій та медіаграмотності у громадах” за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.
Читайте також Як громади на сході України успішно впроваджують бюджети участі попри збройний конфлікт
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
У Дронівці дають нове життя старій школі
Майже 5 років будівля початкової школи у Дронівці стояла порожньою. Через малу кількість учнів у селі її закрили. Та активні мешканці Дронівки прагнули змін. Вони об’єдналися та почали діяти.
Спершу виграли проєкт від Жіночого фонду і облаштували в одній з кімнат спортивну залу. Крім цього, вирішили дати нову назву старій школі – Народний дім. Торік виграли у бюджеті участі Сіверської громади 50 тис грн. На ці гроші відремонтували ґанок та встановили вікна у частині будівлі.
Цього року ініціативна група з Дронівки також виграла у бюджеті участі. Їхній проєкт з облаштування другої кімнати підтримала ПРООН. На ремонт та купівлю техніки ініціативна група отримала 50 тис грн.
“Вона буде для занять дітей, тобто там будуть гуртки, у теніс настільний можна пограти. Буде там проєктор, екран, тобто дітлахи і не тільки дітлахи можуть пізнавальні та історичні програми подивитися. І вже народ буде з’єднаний, буде бачити, що щось робиться і свої зусилля докладатиме”, – розповідає староста Дронівського старостинського округу Олександр Балабухін.
У майбутньому в Народному домі облаштують кабінети для старости та соціального робітника.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Громадські бюджети у ВЦА Донецької області отримають фінансову підтримку від держави
Вугледар запровадив бюджет участі у 2017 році не на один, а одразу на три роки з ресурсом у 500 тисяч гривень. Шахтарське місто з населенням близько 15 тисяч людей знаходиться за 30 кілометрів від лінії зіткнення і має площу лише 5 квадратних кілометрів. У перший же рік там отримали 30 проєктів. Найбільша кількість – комунальної та освітньої направленості. Для визначення переможця запровадили два види голосування – електронний та паперовий. Серед перших підтриманих та реалізованих ініціатив були лежачі «поліцейські», сонячні панелі, громадські зупинки у селах, відеоспостереження у школі, ігрові майданчики тощо.
Однак, цікавість до бюджету участі серед жителів Вугледара з кожним роком ставала нижчою. З тридцяти вона впала до семи проєктів. По-перше, давалася взнаки відсутність інформаційної кампанії, по-друге – обмеженість вже тепер ВЦА в коштах. Одну з них до снаги подолати на рівні держави й певний рух у цьому напрямку вже є, зазначила представниця міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій під час конференції «Бюджет участі: як зробити інструмент місцевої демократії дієвим? Досвід громад Донецької, Луганської та Запорізької областей».
«Відсоток залученості жителів Донеччини до прийняття рішення в області можливо активізувати шляхом додаткового фінансування. Наразі підготовлені зміни до бюджету, які передбачають додаткову субвенцію, яка буде співфінансувати громадські бюджети. Цей інструмент є особливо важливим для ВЦА, оскільки там особливо складно з наповненням бюджетів. Ми готові переконувати у важливості таких дій міністерство фінансів. Механізм ще розробляється, а сам порядок буде прийнятий лише після затвердження змін до бюджетного кодексу. Планується, що ця програма працюватиме за принципом 50х50. Якщо буде напрацьований дієвий досвід – будемо його поширювати й на території, які межують з Кримом. Спочатку допомагатимемо тим, хто найменш фінансово спроможний», – наголосила керівниця експертної групи стратегічного планування та розвитку мінТОТ Катерина Демидчук.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Нові простори для розвитку та відпочинку – у Черкаській громаді затверджені проєкти бюджету участі
Мешканці Черкаської територіальної громади активно використовують такий демократичний інструмент як бюджет участі. Він дозволяє громадянам безпосередньо брати участь у розподілі бюджетних коштів. Задля втілення у життя своєї мрії люди розробляють проєкти, спрямовані на покращення життя в їхньому селі. Ідеї, які набирають достатню кількість голосів на підтримку, реалізуються за кошти місцевого бюджету.
Цього року було подано близько сорока проєктів. До голосування з них допустили 27. Вартість кожного – в межах 50 тисяч грн. Загалом на втілення ідей громадян з бюджету Черкаської ТГ витратять майже півмільйона гривень.
Мешканці чотирьох багатоповерхівок, розташованих поруч у центрі Черкаського, подали проєкт за назвою «Альтанка згуртованості поколінь». Люди мріють так облаштувати своє подвір’я, щоб тут було комфортно проводити час дорослим і дітям.
У Лідії Миколаївни зі старою альтанкою пов’язано багато спогадів
«Стару альтанку ми побудували у дворі понад сорок років тому, коли заселялися у будинок. Це був справжній центр тяжіння для усіх сусідів. Тут ми разом відзначали свята та проводжали близьких в останню путь. Зараз до неї навіть гидко підходити. Тому вирішили скористатись бюджетом участі – подали проєкт, до якого включили не тільки оновлення старої альтанки, а й встановлення поруч гойдалки та пісочниці для дітей. Ще й на додачу купимо смітники. Хочемо зробити затишок і комфорт у своєму дворі, і щоб діточкам було де бавитися», – розповіла Лідія Миколаївна.
Такий проєкт, на першій погляд, виглядає як дріб’язок, який не має впливу на всю громаду. Але саме з таких локальних ініціатив складається прагнення мешканців поліпшити життя спочатку на своїй території, а потім й у всій громаді.
Цього року переможцями бюджету участі Черкаської громади в основному стали, так звані, «освітянські» проєкти, які будуть реалізовані у школах і дитячих садках. Це й облаштування території, і будівництво дитячих і спортивних майданчиків, і створення креативних просторів. Географія доволі широка та охоплює кілька населених пунктів громади – Черкаське, Прелесне, Новомиколаївку, Новоселівку.
У дитсадку «Дюймовочка» побудують майданчик для прогулянок
У Прелесненській школі планують створити зони відпочинку з тематичним оформленням та оригінальним дизайном для дітей та вчителів. Коридори облаштують зручними місцями для сидіння та цікавими розвиваючими іграми. За іншим проєктом для цієї школи закуплять нову аудіотехніку для проведення якісних і яскравих заходів, для розвитку творчих здібностей та розкриття талантів серед учнів школи. А на шкільному подвір’ї реалізують проєкт «Відкритий клас» – для проведення уроків на свіжому повітрі та для відпочинку школярів у позаурочний час.
Перед входом до будівлі Черкаської школи № 1 планують покласти нову плитку, зараз шкільне подвір’я має дуже неестетичний вигляд
В селі Новомиколаївка в центральному парку облаштують простір для творчої діяльності та неформальної освіти «FIESTA»
Серед інших проєктів – модернізація ігрового майданчика у дитсадку села Новоселівка, заміна вхідних дерев’яних вікон і дверей у Привільненській школі як першого кроку до тепломодернізації, будівництво у Привіллі «Play-зони» – мініспортивного майданчика.
За умовами бюджету участі, всі проєкти повинні передбачати власний внесок в їх реалізацію. Цієї вимоги дотрималися всі учасники: зобов’язалися демонтувати старе обладнання, підвезти будматеріали, виконати власноруч частину монтажних робіт, чи посадити кущі та квіти в оновленому просторі. Своєю чергою, всі ідеї мешканців селищна рада Черкаської територіальної громади має втілити у життя до кінця цього року.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
За новими правилами: у Костянтинівці збудують поле для гри у волейбол та баскетбол
Бюджет участі – це інструмент “прямої демократії”. Лише з другої спроби ним змогли скористатися костянтинівці.
Чи зробили роботу над помилками? Хто зрештою переміг і коли будуть реалізовані проєкти – розкаже Лілія Андрусик.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!