У Краматорську розпочався прийом заявок на участь у Громадському бюджеті-2019

Наступного року у місті вже вчетверте реалізуватиметься програма “Громадський бюджет”. У розпорядження громадян віддадуть 2,5 мільйони гривень. Яких змін зазнала програма, на якому етапі виконання проектів цього року, що заважає реалізації окремих проектів, розповіли на прес-конференції члени Координаційної ради програми “Громадський бюджет”. Захід відбувся в Антикризовому медіа-центрі.

Головна відмінність від минулих років – це розділення проектів на “малі”, з кошторисом до 100 тис. грн., та “великі” – від 101 до 500 тис. грн. Це дозволить громадянам голосувати не тільки за один проект, а за бажанням – за два або три.

“На сесії Краматорської міськради затверджено, що на малі проекти загалом виділяється 1 мільйон гривень, а на великі – 1,5 мільйони гривень. Також внесено зміни щодо вікових обмежень. Тепер подавати проекти можуть краматорчани віком від 16 років, а не від 18, як було раніше. В таких само рамках знижено віковий ценз для тих, хто буде голосувати за проекти, що їм сподобалися”, – розповів Андрій Романенко, координатор Центру громадського контролю “ДІЙ-Краматорськ”, заступник голови координаційної ради програми “Громадський бюджет”.

Цього року дещо спрощені умови подачі заявок. Нові правила передбачають, що авторам проектів тепер не треба збирати 10 підписів на підтримку своєї ідеї, достатньо просто завантажити на сайт. Крім того, у розділі будуть підказки щодо вартості окремих видів робіт – для більш точного складання заявки.

“Прийом проектів вже розпочався та триватиме до 31 грудня 2018 року. Потім, до 16 лютого 2019 року заявки проаналізують на можливість реалізації та на дотримання умов програми. Безпосередньо голосування буде проходити з 17 лютого до 2 березня 2019 року. Віддати свій голос можна на сайті шляхом ідентифікації через BankID, або у паперовому вигляді у пункті голосування. Після того, 7 березня, будуть оголошені переможці та розпочнеться реалізація проектів”, – повідомила Олена Саєнко, керівник Фінансового управління Краматорської міської ради, член Координаційної ради програми “Громадський бюджет”.

За підсумками “Громадській бюджет-2018” вже реалізовано 11 проектів, ще три знаходяться у роботі. Більшість з них – це будівництво дитячих і спортивних майданчиків. Але є й доволі цікаві. Так, за ініціативою громадян на території краматорського автовокзалу з’явилося “сонячне дерево” з безкоштовною зарядною станцією для мобільних пристроїв. Також розпочав роботу клуб для пенсіонерів “Золота осінь”.

З деякими проектами виникли труднощі, тому що це були скоріше фантастичні ідеї, ніж реальні заявки. Так сталося з табличками для розкладу руху на зупинках громадського транспорту.

“Автор проекту запропонував зробити “як у Лондоні”, але ж на відміну від столиці Великої Британії ми не маємо диспетчеризації всього транспорту, і відповідно – чіткого розкладу. Тому довелося корегувати проект і розробляти технічне завдання для дизайнера. Причому, без участі автора, який самоусунувся від співпраці з Координаційною радою. Тем не менш, таблички невдовзі з’являться на зупинках. А ось з тими проектами, які на кожному етапі супроводжувались авторами, ніяких проблем не було. Наприклад, громадська організація “Матусі Краматорська” постійно слідкувала за виконанням свого проекту будівництва інклюзивного дитячого майданчику для спільного перебування звичайних діток та діток з інвалідністю. І все здійснилось так, як було задумано”, – зазначив Андрій Романенко.

Члени Координаційної ради висловили побажання, щоб на наступний рік подавалися більш оригінальні проекти. Спортивних і дитячих майданчиків у нас вже достатньо. До речі, у рамках “Громадського бюджету” можна запропонувати так званий “м’який проект” – це коли до результату проекту неможливо доторкнутися. Наприклад, більшість містян буде не проти мобільного додатку, за допомогою якого можна мати інформацію про наявність ліків у муніципальних лікарнях, або отримувати повідомлення про аварії на міських комунікаціях.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies