У Краматорську сформовано нові органи місцевого самоврядування

5801
коментарі відсутні

У Краматорську сформовано нові органи місцевого самоврядування

Після проведення місцевих виборів у громадах повністю або частково оновлюються органи управління. Приступають до виконання своїх обов’язків голови рад, депутати, обираються члени виконкомів. Ці три гілки влади складають систему місцевого самоврядування, що призначена керувати громадою у найближчі п’ять років.

Як формується місцева влада, яким чином обираються люди на посади, хто за що відповідає, розкажемо на прикладі Краматорська.

 

Формування депутатського корпусу

 

Перша сесія нового, VІІІ скликання Краматорської міськради пройшла 18 листопада. На ній голова територіальної виборчої комісії зачитав список новообраних депутатів і оголосив інформацію про обрання міським головою Олександра Гончаренка. Депутати та голова прийняли присягу, після чого у засіданні була оголошена перерва.

Друге засідання першої сесії призначили на 25 листопада. На ньому були присутні всі 42 депутати, яким урочисто вручили депутатські посвідчення.

Згідно з Законом про місцеве самоврядування в Україні, саме на першій сесії формуються органи управління громадою. Тому до порядку денного було включено низку важливих кадрових та організаційних питань.

Перед усім депутати узгодили кількість постійних комісій. Традиційно у Краматорській міськраді їх шість, у новому складі вирішили не змінювати їх кількість. Окремим голосуванням затвердили положення про кожну комісію, узявши за основу діючий документ минулого, сьомого, скликання ради.

Кожна постійна депутатська комісія займається окремим напрямком роботи. Умовно їх можна назвати так:

  • комісія з питань законності та регламенту,
  • комісія з питань бюджету та фінансів,
  • комісія з питань житлово-комунального господарства,
  • комісія з питань бізнесу та екології,
  • комісія з питань будівництва та земельних відносин,
  • комісія з питань освіти, охорони здоров’я та соціальної сфери.

Кожен з депутатів повинен входити до складу однієї з комісій та займатися підготовкою та вивченням проєктов рішень за своїм напрямком.

Напередодні депутати узгодили між собою, хто в якій комісії працюватиме, тому на засідання винесли готовий проєкт рішення. Шляхом голосування був сформований персональний склад постійних комісій, а також обрано голову, заступника та секретаря кожної комісії.

На першій сесії депутати мали обирати секретаря міськради. Однак це питання навіть не розглядалося. Проте ця посада дуже важлива та впливова.

На секретаря покладається обов’язок організовувати діяльність ради та головувати на пленарних засіданнях за відсутності голови. На відміну від інших депутатів, секретар працює в раді на постійній основі, отримуючи заробітну плату з місцевого бюджету. Також секретар ради здійснює повноваження міського голови, якщо той достроково припинив виконувати свої обов’язки або відсторонений від їх виконання з певних причин.

За законом, кандидатуру на посаду секретаря пропонує голова з числа депутатів, обраних в раду. ЇЇ має підтримати більш ніж половина депутатів. Голосування зазвичай відбувається таємно, з використанням бюлетенів. У випадку, якщо депутатський корпус не підтримує запропонованого мером претендента, половина від кількісного складу депутатів висуває іншу кандидатуру та голосує за цю особу, без узгодження з міським головою.

Відтак, Краматорська міська рада запрацювала, але поки що без секретаря.

До слова, на цій сесії не був прийнятий і новий Регламент – документ, що детально описує правила роботи міськради. Під час проведення першої сесії керувалися Регламентом минулого скликання. Втім, Закон дозволяє прийняти Регламент на другій сесії, але не пізніше.

 

Формування виконавчих органів

 

На першому пленарному засіданні депутати узгодили персоналії виконавчих органів місцевого самоврядування. За законом, міський голова вносить пропозиції щодо своїх заступників і керуючого справами виконкому, а депутати затверджують їх голосуванням. Запропонувати «свої» кандидатури депутати не можуть.

Зазвичай у краматорських мерів було чотири зами. Їхні напрямки роботи та обов’язки визначав голова своїм розпорядженням. Олександр Гончаренко запропонував три кандидатури – Андрія Безсонного, Сергія Смірнова та Олену Катальнікову, а на посаду керуючого справами – Ірину Славинську. Депутати підтримали ці кандидатури.

Також за пропозицією міського голови депутатський корпус визначився з кількісним складом виконавчого комітету – 19 осіб.

Згідно з Законом про місцеве самоврядування, виконком попередньо розглядає та схвалює проєкти рішень, що вносяться на розгляд відповідної ради, та координує діяльність відділів, управлінь і підприємств комунальної власності. Також до повноважень виконавчого комітету належить вирішення поточних питань життєдіяльності громади. Зокрема, виконком приймає рішення щодо початку опалювального сезону, режиму роботи закладів торгівлі, розміщення рекламних конструкцій, затвердження тарифів на комунальні послуги, які відносяться до його компетенції.

У Законі визначено, що до складу виконавчого комітету обов’язково входять голова, секретар ради та керуючий справами. Решту кандидатур пропонує мер, а затверджують їх депутати. Традиційно у Краматорську до складу виконкому включають всіх заступників міського голови, представників великих промислових підприємств, середнього бізнесу, органів центральної влади, громадськості.

Персональний склад нового виконавчого комітету, запропонований міським головою та погоджений депутатським корпусом, опублікований на офіційному сайті Краматорської міськради. Наразі у списку 17 осіб.

 

Світлана Денисенко. «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика