У Краматорську створили Юнацький технопарк заради майбутнього промислового краю

2865
коментарі відсутні

У Краматорську створили Юнацький технопарк заради майбутнього промислового краю

Нещодавно зареєстрована громадська організація з такою назвою має не меті розвиток інженерно-технічної творчості молоді та створення умов для підготовки якісних креативних і досвідчених кадрів для промисловості Донеччини. В зв’язку з цім в Антикризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл щодо створення Юнацького технопарку. В обговоренні прийняли участь представники підприємств, закладів освіти, державних установ, представників громадськості.

“Цей проект спрямований на реалізацію принципу постійної технічної та природничо-наукової освіти, починаючи від школи до виробництва. Основними завданнями, які будуть вирішені під час реалізації цього проекту, є підготовка зі шкільного віку гарних молодих фахівців, яких так потребують наші підприємства”, – зазначив Сергій Ковалевський, голова організації, завідувач кафедри технології машинобудування Донбаської машинобудівної академії, доктор технічних наук, професор.

Прикладом такої виховальної роботи є Мала академія наук, яка існує в Краматорську вже понад двох десятків років. Нею також опікується Сергій Ковалевський. “Діти 4-5 класу приходять в МАН з палаючими очима, їх приваблюють наукові дослідження, вони пропонують фантастичні ідеї і захищають свої проекти. Багато хто з них після МАН йдуть у виші свідомо та залишаються прихильниками своєї професії на все життя. Насправді така молодь є основою нашого промислового краю. Але ж для досягнення більш глобальних цілей потрібно діяльне середовище, яке має забезпечити Юнацький технопарк”, – наголосив голова організації.

В загальному вигляді Юнацький технопарк представляє собою комплекс:

  • Наукових студій інженерної спрямованості.
  • Смарт-платформ для розвитку практичних навичок бізнес-діяльності молоді.
  • Постійно діючого експоцентру досягнень.

Простір (ЮТ) повинен бути відкритим та доступним кожному учню та юнаку. Кожна дитина може реалізувати свої можливості в будь-якому напрямку діяльності – у технічній творчості, арт-дизайні, маркетингу, рекламі, дизайні, робототехніці, моделюванні та прототипуванні, мікроелектроніці тощо.

Ідею створення Юнацького технопарку підтримав Анатолій Шевченко, засновник і науковий керівник Інституту проблем штучного інтелекту
Міністерства освіти і науки України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор технічних наук, доктор богослов’я, професор. Академік підписав угоду про співпрацю з головою організації “Юнацький технопарк” і пообіцяв всебічну допомогу. В тому числі – у залученні коштів міжнародних партнерів і просуванні досягнень молодих винахідників Донеччини в Києві.

В результаті обговорення проекту Юнацького технопарку учасники Круглого столу також висловились щодо підтримки ініціативи створення креативного творчого середовища, орієнтованого на розвиток технічних та інженерних навичок молоді. На цій основі були укладені договори про взаємодію.

 

У Краматорську створили Юнацький технопарк заради майбутнього промислового краю - Фото №1

У Краматорську створили Юнацький технопарк заради майбутнього промислового краю - Фото №2

У Краматорську створили Юнацький технопарк заради майбутнього промислового краю - Фото №3

У Краматорську створили Юнацький технопарк заради майбутнього промислового краю - Фото №4

У Краматорську створили Юнацький технопарк заради майбутнього промислового краю - Фото №5

У Краматорську створили Юнацький технопарк заради майбутнього промислового краю - Фото №6

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика