У Краматорську вимушені переселенці зможуть впливати на рішення місцевої влади

6196
коментарі відсутні

У Краматорську вимушені переселенці зможуть впливати на рішення місцевої влади

У Краматорську створюється Координаційна рада з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Положення про цей орган місцевий виконком ухвалив на своєму засіданні 1 квітня.

Документ передбачає, що рада буде тимчасовим консультативно-дорадчим органом при виконкомі, покликаним сприяти інтеграції вимушених переселенців у Краматорську.

 

Захист прав ВПО та вплив на місцеву владу

 

Основними завданнями Координаційної ради буде сприяння місцевій владі у питаннях захисту та забезпечення прав ВПО на території міста, підготовка пропозицій щодо розробки та реалізації Стратегії розвитку міста на період 2021–2027 років, а також включення ВПО до інших міських програм. Окрім того, рада працюватиме над залученням вимушених переселенців до вирішення проблемних питань у сфері їхнього захисту.

Члени ради зможуть

  • брати участь у розробці проєктів міських програм та інших нормативно-правових актів стосовно реалізації державної політики з питань внутрішнього переміщення,
  • готувати та подавати міській раді, виконкому свої висновки, рекомендації, проєкти актів та пропозиції,
  • проводити аналіз ефективності та моніторинг стану виконання міською радою покладених на неї завдань,
  • сприяти залученню фінансування на виконання програм та заходів, що містять компонент допомоги ВПО і так далі.

“Хотілося б, щоб ВПО мали більше впливу на рішення, які ухвалює міська рада. Щоб ці рішення проходили експертизу ВПО, тому що можна залучити експертів з числа ВПО, які працюють в обласній адміністрації, у міжнародних організаціях. Це достатньо кваліфіковані спеціалісти, які могли би допомагати місту, […] могли би бути більш залученими до вирішення міських проблем”, – каже радник із соціальної згуртованості у Донецькій області Олександр Ворошков, який допомагає місцевій владі створювати раду ВПО та координує цей проєкт.

В якості прикладу проблем, над якими може працювати майбутній орган, Ворошков навів питання щодо субвенції на будівництво житла для вимушених переселенців. 70% коштів на це виділяє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, 30% – місцевий бюджет.

“Потрібно працювати над тим, щоб місто виділило ці 30%, і щоб потім побудували таке житло – це найбільш гостра проблема для ВПО”, – каже координатор проєкту.

 

Інтеграція вимушених переселенців у громаду

 

На питання про те, чому така рада створюється лише на шостому році війни на сході України та пов’язаної з нею проблеми внутрішніх переселенців, Ворошков відповідає так:

“Перші два-три роки більшість ВПО вважали, що вони переїхали до інших міст на тиждень-другий, а потім повернуться. Такий був настрій. Але останні пару років вони почали розуміти, що потрібно адаптуватися на новому місці та більше вливатися у життя місцевої громади”.

Передбачається, що Координаційна рада з питань ВПО буде налічувати до 20 членів. Це мають бути внутрішні переселенці або представники громадських та міжнародних організацій, що реалізують проєкти у сфері захисту ВПО на території Краматорська.

Зараз створюється ініціативна група, що буде займатися питанням скликання установчих зборів, під час яких сформується склад Координаційної ради. Членами цієї ініціативної групи можуть бути

  • ВПО (не більше трьох осіб),
  • представники інститутів громадянського суспільства, що виявили бажання увійти до її складу (не більше трьох осіб),
  • представники виконкому.

Координатор проєкту Олександр Ворошков каже, що охочі увійти до цієї ініціативної групи можуть звертатися до нього за номером (095)621-19-91 або писати на його сторінку у Facebook.

 

Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика