У Краматорську за допомогою квадрокоптеру шукатимуть забруднювачів атмосферного повітря

5088
2 коментарі

У Краматорську за допомогою квадрокоптеру шукатимуть забруднювачів атмосферного повітря

У Краматорську на Донеччині активізується боротьба з таким негативним явищем, як спалювання рослинності. У місті створено комісію зі встановлення фактів забруднення атмосфери та фіксації фактів порушення природоохоронного законодавства фізичними і юридичними особами шляхом проведення рейдових перевірок. Детальніше про роботу комісії організатори розповіли на пресконференції в Антикризовому медіа-центрі.

«До складу комісії увійшли представники громадськості, поліції та органів влади, які згідно до українського законодавства уповноважені здійснювати перевірки, виявляти порушників, складати протоколи та накладати санкції», – повідомив Станіслав Черногор, голова ГО «Фонд розвитку громади».

З метою проведення моніторингу будуть здійснюватися  рейди – як за повідомленнями від громадян, так і за планом. Також відбуватиметься спостереження з повітря за допомогою квадрокоптеру. Прилад був придбаний за фінансової підтримки чеської організації «Арніка» в рамках проєкту «Чисте повітря для України».

«Краматорськ – промислове місто з великими викидами шкідливих речовин, тож не варто забруднювати атмосферу ще й спалюванням трави та листя. У кінцевому підсумку якість повітря залежить від свідомого ставлення до цієї проблеми кожного мешканця», – вважає Станіслав Чергогор.

Тим більше, що за події, що наносять шкоду екології, передбачені чималенькі штрафи, які в тому числі накладаються й на громадян.

«За спалення залишків сухої рослинності громадяни можуть бути покарані штрафом у розмірі від 3060 до 6120 гривень. Для юридичних осіб сума штрафу зростає до 21420 гривень. Розміри штрафів були збільшені у квітні 2020 року у зв’язку з масовими порушеннями», – зазначила Катерина Максимцева, головний спеціаліст відділу державного екологічного нагляду (контролю) природних ресурсів Північного регіону Донецької області.

Також за пошкодження рослинного світу передбачена кримінальна відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від 2 до 5 років.

Своєю задачею члени комісії бачать не тільки виявлення та покарання винних, а передусім – попередження правопорушень.

«Наші дії спрямовані на те, щоб запобігти спалюванню сухої рослинності на території Краматорська. Тому важливою частиною нашої діяльності є роз’яснювальна робота. Ми будемо розказувати та рекомендувати власникам приватних домогосподарств утворювати на своїх ділянках місця для компостування біоматеріалу», – додав Михайло Петренко, в.о. начальника відділу комунального господарства Краматорської міської ради.

Такий комплексний підхід, на думку організаторів, допоможе мешканцям міста стати більш свідомими та не забруднювати повітря спалюванням листя та сухої трави, а також бути законослухняними та не наражатись на штрафи.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сергій
4 років тому

Кому тільки в Краматорську?це треба в усіх містах робити!

Володимир Березін
3 років тому

Чому поліціянти та еко-інспекія не надали статистику – скільки було оштрафовано Стаття 77-1 “Самовільне випалювання рослинності або її залишків”? Все просто – тому що нуль!
Боюся, що ця імітація бурної роботи в цьому напрямку буде продовжуватися.
Тому що громадськість не співпрацює з правоохоронцями, як повноцінні партнери, а боїться погіршити з ними відносини та лягає під них!


Новини

Відео

Аналітика