У Кропивницькому створили коворкінг для переселенців та місцевих

3689
коментарі відсутні

громадський майданчик «Gogle 87»

Переселенці зі сходу України відкрили у Кропивницькому перший громадський майданчик «Gogle 87». Зусилля об’єднали громадські активісти зі Слов’янська та Сєвєродонецька.

 

Чому така назва

 

Взагалі у назві громадського простору «Gogle 87» відразу декілька значень. Їх пояснює керівник майданчика «Gogle 87» Олександр Кашлаков,  голова громадської організації «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля».

  • По-перше, це поштова адреса – коворкінг розташований у Кропивницькому по вул. Гоголя, 87.
  • По-друге, є візуальна схожість з Гуглом – на майданчику можна дізнатись багато цікавого та нового.
  • По-третє, якщо рахувати що 87- це скорочений рік 1987, то люди, народжені у цей рік, за українським законодавством підходять під категорію «молодь».

 

У Кропивницькому створили коворкінг для переселенців та місцевих - Фото №1

 

Об’єднали зусилля та створили можливості

 

У Слов’янську останніми роками потужно розвивався місцевий Центр культури та довкілля. Тут створили центр «Задзеркалля», молодіжний центр та арт-простір Happy Hub.

Схожа ситуація була і в Сєвєродонецьку, де функціонував неформальний простір «ХочуБуду». Громадські активісти зі Слов’янська та Сєвєродонецька співпрацювали декілька років. У Сєвєродонецьку в 2021 році реалізували проєкт «Академія можливостей».

 

У Кропивницькому створили коворкінг для переселенців та місцевих - Фото №2

 

Навіть покинувши свої міста через загострення війни у 2022 році, активісти продовжили спільну працю, так народився проєкт «Академія можливостей 2.0».

Відкриття громадського майданчику «Gogle 87» стало можливим під час реалізації проєкту «Академія можливостей2.0» що реалізується платформою розвитку СМР у партнерстві з громадським центром «Задзеркалля».

 

У Кропивницькому створили коворкінг для переселенців та місцевих - Фото №3

 

Майданчиком для реалізації стало приміщення, де знаходиться IT-школа, організатори погодились на партнерство.

«Мета нашого коворкінгу – надання додаткових можливостей для ВПО, молоді, місцевих активістів у набутті нових знань, компетенцій, підвищення настрою, впевненості, психо-соціальної допомоги на шляху евакуації або для тих, хто залишився у Кропивницькому надовго», – каже Олександр Кашлаков.

 

У Кропивницькому створили коворкінг для переселенців та місцевих - Фото №4

 

Для неформальної освіти та зустрічей

 

Завдяки партнерам  «Gogle 87»  створив найбільшу у Кропивницькому ігротеку настільних ігор, куди запрошують грати як вже готові команди, так і поодиноких учасників, які зможуть тут знати собі друзів та однодумців.

 

У Кропивницькому створили коворкінг для переселенців та місцевих - Фото №5

 

Наталія Фролова, менеджерка освітніх проєтів хабу «Gogle87» зазначає:

«Ми включаємо основні заходи в таких напрямках, як розвиток мікрокомпетенцій, особистісний розвиток а також психоемоційна підтримка населення та інтеграція вимушених переселенців до приймаючої громади.»

Цільова авдиторія заходів – це люди різних вікових категорій, люди з різної сфери діяльності, діти, підлітки.

 

У Кропивницькому створили коворкінг для переселенців та місцевих - Фото №6

 

Наталія Мієдінова, координаторка з напрямку психолого-соціальної підтримки ВПО, підкреслює, що «Gogle87» – це те місце, куди зможе зайти будь-яка людина, яка потребує допомоги та уваги.

У коворкінг-просторі влаштовують освітні та розважальні заходи, інтеграційні зустрічі для переселенців з різних регіонів, безкоштовні навчальні курси, творчі майстер-класи.

 

У Кропивницькому створили коворкінг для переселенців та місцевих - Фото №7

 

Тут можна з комфортом працювати та змістовно відпочивати. У коворкінгу можна безкоштовно користуватися технікою, проводити зустрічі та робочі обговорення.

 

Фото надані Олександром Кашлаковим

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика