У Києві відбувся форум, присвячений «справедливій трансформації вугільних регіонів», передусім Донеччини та Луганщини, які найбільше постраждали від російської агресії.
Про це повідомляє Покровська ОВА.
Захід об’єднав представників релокованих і постраждалих від війни громад, громадських організацій, національної влади та міжнародних партнерів. Говорили про нагальні виклики, спільні пріоритети та майбутню співпрацю. Спікери зазначили, що Україна, яка має одну з найбільших вугільних промисловостей у Європі, зіткнулася з безпрецедентними викликами через агресію з боку рф.
«На Донеччині та Луганщині, які традиційно були центрами видобутку вугілля, відбувається фактично несправедлива трансформація, спричинена руйнуванням інфраструктури та втратою робочих місць», — ідеться в повідомленні.
Тож увагу присутніх було зосереджено на вугільних громадах, що знаходяться у зоні бойових дій. Учасники форуму розглянули їхні потреби та підтримку, вплив війни, затоплення шахт, релокацію, ВПО, подальші перспективи та підтримку. Особливий акцент зроблено на інтеграцію ВПО у нових громадах та адаптацію ветеранів війни. Важливою визначено й підтримку громад, які втратили своїх мешканців через війну, та тих, що стали прихистком для переселенців.
Читайте також: Україна збирає гроші на відбудову через спеціально створені фонди
На форумі обговорювали також створення нових «зелених» професій і робочих місць, що стане важливим аспектом післявоєнного відновлення. Особливу увагу приділили питанням екології та зеленої трансформації, які є важливими не лише для вугільних регіонів, а й для інтеграції України в Європейський Союз. Громадські організації, такі як «Екодія», «Germanwatch», «Альтернатива», запропонували практичну допомогу українським громадам у їхній трансформації. Такі ініціативи спрямовані на підтримку енергетичної децентралізації, зменшення залежності від викопного палива, а також на створення умов для справедливої трансформації вугільних регіонів.
«Декарбонізація є невідворотною. Європа досягла процвітання завдяки регіонам, які видобували викопні види палива та підтримували енергоємні галузі. Сьогодні ці регіони потребують трансформації, і це відповідальність як національних урядів, так і міжнародних партнерів. Неприбуткові організації, зокрема «Germanwatch», можуть стати важливими партнерами в цьому процесі. Для Донбасу це шанс на зелене майбутнє, яке буде вигідним для кожного громадянина», — наголосила заступниця Покровської міської військової адміністрації Наталія Іваньо.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!