У Лимані залишаються 4200 жителів, евакуація «завмерла»

Місто Лиман на Донеччині щодня обстрілюють окупанти, однак тут і зараз залишаються 4200 жителів. Деякі з них повернулися з безпечних місць, куди виїжджали після початку повномасштабної війни. Загалом у Лиманській громаді проживають 8300 цивільних, у тому числі 287 дітей. Евакуація тут «завмерла».

Про це розповів начальник Лиманської МВА Олександр Журавльов «Суспільне Донбас».

За його словами, евакуювались сім’ї з дітьми, де була примусова евакуація. Тільки завдяки цьому зменшилась чисельність населення у Лимані. Менше цивільних залишаються у Закітному та Ямполі, бо ці населені пункти розташовані на лінії фронту.

Люди, які живуть у квартирах, опалюють приміщення електроенергією та спускаються у підвали під час обстрілів, де ще з 2022 року встановлені буржуйки. Також є ті, хто взагалі живуть у цих підвалах.

«Є люди, які не хочуть виїздити, є ті, хто повертаються додому, якщо є де жити. Комусь не сподобалось в евакуації, в когось маленька пенсія, або місцеві жителі бояться покинути будинки», — зазначив Олександр Журавльов.

Читайте також: Переселенці повертаються на Донеччину: чому готові ризикувати та жити навіть у зруйнованих будинках?

Начальник МВА розповів, що цього року люди отримали кошти від держави та ОДКБ ООН по 21 тисячі на опалення твердим паливом, або оплату електроенергії. Кожна родина раз на місяць отримує гуманітарні та гігієнічні набори.

«У Лиманській громаді наразі працює все у звичайному режимі. Газ подається, електропостачання є. Зараз водопостачання на південній стороні відключене, бо тепломережа не працює, і у зв’язку з пониженням температури, щоб систему не розморозити, було прийняте рішення призупинити подачу води, але у нас по південній стороні є 28 свердловин, робитимемо ще 38 свердловин по громаді. По південній стороні додаватимемо свердловини. Також будуть свердловини зроблені у населених пунктах громади, де є проблеми з водою В нас є спеціалізована машина для розвезення питної води», — розповів Олександр Журавльов.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies