Під одним дахом розмістяться рятувальники та поліцейській офіцер громади, забезпечуючи захист і безпеку мешканцям села Бондарівка та прилеглих населених пунктів. Центр безпеки громадян будується за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру в рамках компоненту «Безпека та згуртованість».
Згідно з договором, підрядник має закінчити роботу до кінця 2022 року, але мешканці Бондарівки сподіваються, що такій потрібний їм Центр безпеки громадян з’явиться раніше.
Мільйони на безпеку
Центр безпеки громадян у Бондарівці буде розташований у будівлі колишньої сільради (зараз – приміщення Бондарівського старостату). Адміністрація старостату залишиться на другому поверсі, а рятувальна та правоохоронна служба займатимуть перший поверх. Також для розміщення автотехніки зводять добудову.
Для розміщення рятувальної служби передбачені просторі приміщення. Тут буде диспетчерська, склад, кімната відпочинку, кухня та санвузол – все що потрібно для чергування. Для поліцейського офіцера громади облаштують окремі службові та побутові приміщення.
Загальна вартість проєкту – понад 6 мільйонів гривень. З них за Програмою ООН фінансується придбання будматеріалів і будівельних конструкцій. Також надається спеціальне обладнання для забезпечення пожежної безпеки . Сума міжнародної допомоги – 2,7 млн грн.
«Частково обладнання вже закуплено. Це пожежні рукави, діелектричні комплекти, радіостанції, бензопила, мотопомпа, укладка медична для пожежного розрахунку тощо. Зі свого боку ми вкладаємо гроші місцевого бюджету на проведення будівельних робіт у сумі 3,8 млн грн. Тобто Марківська громада забезпечує реконструкцію будівлі під Центр безпеки, а ПРООН – наповнення», – повідомив Юрій Ковтун, заступник голови Марківської територіальної громади.
Швидке реагування
Марківська територіальна громада, яка охоплює весь колишній Марківський район, досить велика за площею. Від одного до іншого краю відстань сягає 70 км. У головній садибі, у Марківці, є підрозділ Державної служби з надзвичайних ситуацій. Але щоб доїхати на край громади, та ще й поганими дорогами, рятувальникам потрібно щонайменше пів години. Утім пожежа стільки чекати не буде. Тому було вирішено у віддалених старостатах відкрити Центри безпеки. Один з них з’явиться у селі Бондарівка.
«Наше село знаходиться на відстані 20 км від Марківки та 25 км від Біловодська, де є найближчі пожежні частини. У кращому випадку вони приїздять на виклик за 25-30 хвилин. Для пожежі це занадто значний час. Місцева пожежна команда, оснащена сучасним обладнанням, буде реагувати набагато скоріше. А враховуючи наше місцезнаходження, ми зможемо обслуговувати сусідні з нами села Біловодської громади», – розповів Олександр Тіщенко, голова Бондарівського старостату.
Цього року на території Бондарівського старостату були пожежі, на які виїздили пожежні розрахунки. На щастя, обійшлося без жертв, хоча й з матеріальними втратами. Горіли житлові будинки та сінники, нерідкими були загоряння сухої трави поза населеними пунктами, що загрожувало втратою врожаю на полях.
За інформацією Олександра Тіщенка, для оперативного реагування на ці пожежі використовували водовозку місцевого агропідприємства. Але власна пожежна команда буде набагато ефективнішою.
Для забезпечення водою пожежогасильної техніки вже зараз є можливість під’єднатися до місцевого водогону. Проте планується додатково пробурити артезіанські свердловини, тож проблем з водою не буде.
Найближчим часом на території Марківської громади розпочнеться будівництво ще одного Центру безпеки громадян – у селі Караван-Солодкий. Проєкт також частково профінансує Програма ООН із відновлення та розбудови миру.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!