У Мінекономіки дослідили, яка має бути зайнятість населення для відновлення України (інфографіка)
За підсумками 2023 року Міністерство економіки України оцінило зростання ВВП на рівні 5%. Водночас економіка скоротилася майже на третину з лютого 2022 року. Це стало «найскладнішими умовами відновлення».
Дослідженням міністерство поділилось у офіційному телеграм-каналі.
За підрахунками Мінекономіки, рівень зайнятості в Україні до 2032 року має зрости на 67%.
«З початком війни кількість працівників в Україні зменшилася на 21%, а кількість ФОП – на 49%. Незважаючи на це, уряд України визначив амбітні плани відновлення, зокрема досягнення ВВП у розмірі 246 млрд доларів США до 2032 року. Для цього зайнятість має зрости на 67% порівняно з 2022 роком», — йдеться в оприлюдненому дослідженні.
Для створення ринку праці, який відповідатиме прогнозу, запроваджені активні програми зайнятості на кшталт «єРобота». Додаткові передумови для сталого розвитку офіційної зайнятості має створити прийняття нового Трудового кодексу, який сприятиме переведенню економічно неактивного населення у активне та подоланню «сірої» зайнятості. За різними оцінками він сягає 10-15%.
Читайте також: Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у другий рік війни: як змінились сфери бізнесу
Крім того, нерозкритим ресурсом на ринку є люди з інвалідністю, які готові працювати. За даними Мінсоцполітики, в Україні 2,7 млн людей мають інвалідність, більше половини з них – у працездатному віці. Працює лише кожен третій з них.
Очікується, що набудуть поширення компенсації роботодавцям фактичних витрат за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю, що стало доступним у 2023 році.
Читайте також: Громадськість, влада та експерти обговорили проблеми післявоєнного відновлення
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!