Виселення ВПО з гуртожитків та закладів освіти неможливе, якщо немає альтернативи. Тож до настання холодної пори року місцева влада має відремонтувати нове житло для внутрішньо переміщених осіб.
Через наближення нового навчального року освітні заклади почали говорити про підготовку до навчання, зокрема й про звільнення своїх територій від внутрішньо переміщених осіб. Лише за тиждень до Мінреінтеграції надійшло понад 300 скарг щодо вимог виселення переселенців.
З цього приводу відбулася міжвідомча нарада у Кабінеті міністрів під головуванням очільниці Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.
За результатами наради Верещук пояснила, яким чином відбуватиметься виселення ВПО з освітніх закладів, де вони тимчасово проживають.
Вона зазначила, що Мінреінтеграції отримує численні заяви від внутрішньо переміщених осіб щодо вимог закладів освіти про необхідність звільнення їхньої території від переселенців перед початком нового навчального року.
«За період з 7 по 13 липня на гарячі лінії Мінреінтеграції надійшло 312 таких сигналів», – повідомляє пресслужба міністерства.
Окрім того, додала, що з внутрішньо переміщених осіб заклади намагаються стягувати орендну плату за тимчасовий прихисток. При цьому йдеться не про поодинокі випадки…
Читайте також: «Нас можуть виселити з гуртожитку, де будемо жити?» – переселенка з Донеччини
Тож, за результатами наради Центральна влада вирішила, що місцеві органи в регіонах повинні створити додаткові резервні місця для розміщення переселенців, а тимчасові прихистки мають бути реконструйовані чи відремонтовані до холодів.
«Люди, які мусили тимчасово переселитись у навчальні заклади, до початку навчального року мають бути забезпечені альтернативним житлом – придатним до проживання, утепленим та відремонтованим. Без цієї умови виселення їх неприпустимо!» – заявила Верещук.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!