Одинокі матері чи батьки в Україні можуть оформити виплату на дитину за допомогою Порталу Дія.
Відповідний алгоритм оприлюднило Міністерство соціальної політики.
У відомстві зазначили, що право на таку допомогу мають:
- одинокі матері, які НЕ перебувають у шлюбі;
- батьки та матері, які самостійно виховують дитину після смерті іншого з батьків і не перебувають у шлюбі;
- усиновлювач дитини, якщо у свідоцтві про народження відсутній запис про матір чи батька або запис про батька (матір) здійснено за вказівкою матері (батька, усиновлювача дитини).
Як оформити виплати онлайн: покрокова інструкція
- Спочатку на порталі «Дія» необхідно знайти розділ «Допомога на дитину одинокій матері чи батьку»;
- згодом на сторінці «Послуги» слід натиснути «Подати заяву» та пройти авторизацію. Підтвердити її можна кількома способами: за допомогою банку, через Дія.Підпис або завантажити файловий чи апаратний ключ;
- далі зі списку обрати підставу для отримання допомоги;
- а також вказати дані дитини, на яку оформлюється грошова виплата;
- після цього зазначити інформацію про членів сім’ї;
- і заповнити дані про доходи та майно, яке належить вам та членам вашої сім’ї, а також дані щодо отримання виплати в разі втрати годувальника (якщо вона була призначена).
Також до заяви потрібно додати наступні документи:
- якщо дитина навчається за денною або дуальною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, то потрібно додати сканкопію з місця навчання. Виплата передбачена допоки дитина не закінчить освітній заклад, але НЕ довше, ніж до її 23 років;
- сканкопію довідки, у якій йдеться про те, що дитина перебуває на утриманні в інтернаті за державний кошт, а влітку – вдома.
Опісля цього варто перевірити сформовану заяву. Якщо все добре, підписати за допомогою «Дія.Підпису» або електронним підписом і надіслати на розгляд до органу соціального захисту.
«Статус розгляду заяви відображатиметься у вашому особистому кабінеті на порталі «Дія». Ви отримаєте сповіщення про це на електронну пошту», – зауважили у Мінсоцполітики.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!