У містах Донеччини пройдуть покази Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA

Найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці півдня та півночі Донецької області. Маріуполь, Лиман, Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Бахмут, Торецьк, Покровськ, Добропілля, Новогродівка, Мангушський та Нікольский райони – така цьогорічна географія Фестивалю. Програма Мандрівного фестивалю включає стрічки, що отримали нагороди на Docudays UA-2018 у Києві, повідомляє Донецький прес-клуб.

“Фільми традиційно будуть про людей, про справедливість та відповідальність, про добро та зло. В той же час, запропоноване до перегляну документальне кіно буде ще й про нас з вами, про наше життя тут, на Донбасі. У щоденній метушні ми інколи не встигаємо себе запитати – чому ми так живемо? Адже для нас з кожним роком все більш безпощадно звучить питання – а чи жива надія? Надія, що довгоочікувані зміни прийдуть? Мені здається, що фільми нинішнього року, не дають надії померти і я дуже сподіваюся, що всім глядачам буде цікаво ці фільми подивитися”, – розповів правозахисник, координатор показів у Донецькій області Олександр Букалов.

Фільм “Явних проявів немає” (режисерка Аліна Горлова) простежує шлях жінки, яка повернулася з війни, від початку її реабілітації до виходу на роботу. Стрічка перемогла в номінації DOCU/ПРАВА, а також отримала приз від Української Гельсінської спілки з прав людини та від видання Current Time.

До програми фестивалю входить фільм-переможець національного конкурсу “Вєаюфром” Дмитра Лавриненка і фільм-володар спеціальної відзнаки в програмах DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО, а також премії імені Андрія Матросова “Гірчиця в садах” Пьотра Армяновського.

Фільм-спостереження за життям 10-річного Олега та його бабусі Олександри в селі на лінії фронту “Віддалений гавкіт собак” (режисер Сімон Леренґ Вільмонт) отримав приз глядацьких симпатій на Docudays UA-2018. Крім того, стрічка озвучена тифлокоментарем, що робить її доступною для незрячих глядачів та глядачок.

На Донеччині покази в рамках Мандрівного проходять починаючи з 2010 року. Головна тема цьогорічного фестивалю має назву “Рівні рівності” та присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як сповідувати практики рівності в нашому повсякденні, зрештою – “виміряти” рівні рівності.

Ключова кінопрограма присвячена групам людей, які найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві та є недостатньо репрезентовані в медіа. Фестиваль, який є неполітичним і некомерційним, пропонує подивитись на питання нерівності з різних позицій.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні, Посольства США в Україні та програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою в Україні в партнерстві з EUNIC – Мережею національних інститутів культури Європейського Союзу.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies