Молодим педагогам виплачуватимуть одноразову грошову допомогу

Випускники закладів вищої педагогічної освіти, які уклали договір про роботу на посаді вчителя на строк не менш як 3 роки, мають право на одноразову адресну грошову допомогу. Молодим педагогам виплатять понад 12 тисяч гривень.

Про це нагадала пресслужба Міністерства освіти України.

Зазначається, що молоді педагоги можуть отримати суму, яка дорівнює п’ятикратному розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 1 січня 2022 року). Наразі прожитковий мінімум – 2508 гривень, тож кожен вчитель має право на отримання допомоги в розмірі 12 540 гривень.

Хто подає заявку на грошову допомогу молодим педагогам

Заклади вищої освіти мають до 15 жовтня подати списки тих випускників, які мають право на одноразову грошову допомогу. Кількість таких одержувачів затверджують управління (департаменти) освіти та науки обласних державних адміністрацій незалежно від підпорядкування комунальних закладів вищої освіти.

Кожен заклад вищої освіти повинен поінформувати випускників про перелік документів та термін їхнього подання – до 10 жовтня.

Серед документів, які потрібно додати для отримання грошової допомоги вказано:

  • копія трудової книжки (за наявності),
  • копія договору про роботу на посаді педагогічного працівника у закладі загальної середньої або професійної (професійно-технічної) освіти.

На підставі наданих документів заклад має здійснити виплати до кінця поточного року.

Хто з випускників має право на допомогу та в яких випадках доведеться її повернути

Виплата грошової допомоги випускникам, які завершили навчання у листопаді-грудні, здійснюється на загальних підставах до кінця року, що настає після року, у якому було завершено навчання.

«Випускники-магістри, які навчались за державним замовленням зі строком навчання 1 рік 4 місяці, завершили навчання у листопаді-грудні та уклали договір про роботу на посадах педагогів у школах або закладах професійно-технічної освіти, включаються до списків одержувачів одноразової адресної грошової допомоги наступного календарного року», – йдеться в повідомленні.

У разі відмови випускника приступити до роботи згідно укладеного договору його можуть звільнити. Звільнення здійснюється з ініціативи адміністрації за порушення трудової дисципліни, за угодою сторін або з ініціативи працівника. Якщо звільнення відбулося протягом 3 років, одержувач допомоги повинен повернути суму одноразової грошової допомоги до закладу вищої освіти, який здійснював виплату. Сам заклад має повернути кошти до державного (місцевого) бюджету.

У разі зміни місця роботи, але продовження перебування на посаді педагога упродовж 30 календарних днів з дня виникнення таких змін випускник  має укласти договір за новим місцем роботи відповідно до вимог.

Читайте також: Українських освітян запрошують приєднатися до організації вступної кампанії за кордоном

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (2)

  • Якщо я вихователька і в дікретній відпустці то чи зможу я отримати цю грошову допомогу?

  • Випускник вищого навчального закладу минулих років, може отримати цю допомогу?

Цей сайт використовує cookies