У МОН розповіли, чи планується закриття дистанційних шкіл, класів та скорочення вчителів

1373
коментарі відсутні

У МОН розповіли, чи планується закриття дистанційних шкіл та класів та скорочення вчителів

Міністерство освіти відреагувало на інформацію про закриття дистанційних класів та шкіл, зокрема для ТОТ. Відомство наголошує, що продовжує роботу над покращенням якості дистанційної освіти та впроваджує нові форми навчання.

Про це повідомила заступниця Міністра освіти і науки Надія Кузьмичова під час представлення Спеціальної доповіді Омбудсмана щодо доступу до освіти дітей та молоді з ТОТ, передає УНН.  

«Міністерство освіти та науки жодного разу, на жодному офіційному майданчику ніколи не говорило про закриття чи припинення функціонування дистанційних класів й дистанційних шкіл, як для тимчасово окупованої території, так й для будь-якого іншого закладу. Те що говориться й обговорювалося в тому числі протягом 2024 року – це про якість дистанційної освіти та про доступ до неї. Про звільнення вчителів з дистанційних класів, шкіл не йде мова», — повідомила Кузьмичова.

Читайте також: Випускники з окупованих територій та ще низка категорій можуть цього року не здавати НМТ: детально

За її словами, ідеться про організацію іншого освітнього процесу. Зокрема у МОН чекають на прийняття Концепції загального доступу дітей та молоді до освіти на всіх ланках. Наразі навчання дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях здійснюється в дистанційній або індивідуальній формі — це сімейна та екстернатна за повними програмами

«Тут ми стикаємося з проблемою перенавантаження в частині, якщо це повноцінні дистанційні класи. Якщо це сімейна, екстернатна форма, то скоріше за все тут ми зустрічаємося не з питанням перенавантаження, але з питанням можливості за таку малу кількість годин – 4-6 на рік опанувати весь матеріал. Якщо в тебе немає підтримки батьків, вчителів, то звісно, що це виглядає трішки формальністю, аніж реальністю», — заявила Кузьмичова.

Що пропонують в МОН та чого очікувати від дистанційної освіти

У 2024 році були внесені зміни в положення про дистанційну освіту й педагогічний патронаж, як форма індивідуальної освіти, що стала доступна для дітей на ТОТ.

«Цей інструмент вже теж діє. Це про можливість при педагогічному патронажі для дитини опанувати індивідуальний план з акцентом на українознавчі предмети: мова, література, історія, те, що точно не вивчається в окупантів. Й менше уваги приділити математиці, фізиці, тому що множення та ділення буде однаковим не залежно від мови вивчення тієї інформації», — ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, що з 1 вересня 2025 року в Україні має запровадитися програма «Школа офлайн», яка діятиме на період воєнного стану. Про відповідне рішення уряду повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика