У МОН розповіли про кількість бюджетних місць у вишах цьогоріч і яких спеціальностей буде більше

Вступна кампанія у вищі навчальні заклади тільки починається. Проте вже відомо, що кількість абітурієнтів в Україні цього року зросте на 0,55%.

Міносвіти подало свої пропозиції Кабміну щодо кількості бюджетних місць у навчальних закладах. Врахували й пільгові категорії, зокрема для дітей військовослужбовців.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко.

За його словами, цього року до закладів вищої та фахової передвищої освіти мають право вступати приблизно 229 тисяч осіб. (Відповідні розрахунки відбуваються виходячи зі статистики дітей, зареєстрованих у закладах повної загальної середньої освіти).

«У нас є статистична інформація, і ми розраховуємо в цьому році на зростання кількості абітурієнтів. Це об’єктивна демографічна тенденція – на 0,55% кількість абітурієнтів зросте і становитиме приблизно 229 тисяч осіб. Це ті діти, які мають право вступати до закладів вищої, фахової передвищої освіти», – сказав Вітренко.

Він також зазначив, що очікується зростання кількості випускників дев’ятих класів на 0,33% (381 тис. випускників).

Читайте також: НМТ 2023: коли починається реєстрація та як це зробити

Заступник міністра розповів і про кількість бюджетних місць у навчальних закладах. Це питання регламентується постановою Кабміну про затвердження державного замовлення, яку подає Мінекономіки залежно від ситуації на ринку праці. Водночас Міносвіти вже подало свої пропозиції з цього питання.

За словами Вітренка, 30-40% осіб навчатимуться за державним замовленням.

«У нас наразі на молодшого бакалавра приблизно 35 тисяч бюджетних місць. На бакалавра буде приблизно 77 тисяч бюджетних місць денної форми навчання та близько 9 тисяч заочної форми навчання. Окремо на базі повної загальної середньої освіти магістратура – медичні спеціальності, які в системі Міносвіти. Ми подали приблизно 1,5 тисячі бюджетних місць, і на базі магістра також приблизно 30 тисяч осіб», – повідомив він.

Серед бюджетних місць орієнтовно 15-20% місць віддадуть пільговим категоріям. Зокрема, ідеться про дітей, в яких батьки захищають державу на фронті.

Читайте також: Діти з ТОТ зможуть дистанційно вступити у виші без складання НМТ

Щодо того, які професії цьогоріч переважатимуть серед бюджетних місць, Вітренко зазначив, що здебільшого це будуть спеціальності, які потрібні для відбудови країни.

«Цього року ми збільшили державне замовлення на ІТ-спеціальності та ті спеціальності, які будуть потрібні для відбудови країни. Ми не збільшуємо держзамовлення на юристів та економістів. Проте збільшуємо на інженерні спеціальності: електротехніка, фізика, хімія, будівельники, інженери, архітектори».

Нагадаємо. Раніше у МОН розповіли, які вимоги до вступників застосовуватимуться у 2023 році, як проходитиме вступна кампанія та які пільги для вступників будуть збережені.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies