У МОН розповіли, якою буде профільна освіта у старшій школі

Реформа старшої школи, яка має запрацювати з 2027 року, передбачає, що після 9 класу учні зможуть обрати одне із двох спрямувань — академічне або професійне.

Міністерство освіти і науки України детально розповіло, що чекає школярів після нововведень.

Як зазначили у міністерстві, академічне спрямування дасть змогу навчатися в ліцеях за обраним профілем, наприклад, STEM чи мовно-літературним. Школярі зможуть самостійно обирати предмети для поглибленого вивчення, а також предмети, не пов’язані з профілем. Наприклад, учень біохімічного профілю зможе обирати курси, пов’язані з літературою, мистецтвом і мовами.

«Академічні ліцеї будуть великими закладами освіти, завдяки чому вдасться сформувати декілька груп учнів, а отже, для них з’явиться можливість запропонувати різні профілі та навчальні предмети на вибір», – наголосили у відомстві.

Професійне спрямування передбачає вступ у професійний коледж чи заклад фахової передвищої освіти (ЗФПО), де студенти зможуть опанувати професію та обирати предмети, що пов’язані з нею. Після закінчення навчання у такому закладі студенти зможуть вийти на ринок праці або продовжити навчання в університетах.

За результатами проведеного МОН соціологічного дослідження, у якому взяли участь понад 80 тисяч респондентів, 91% старшокласників і 83% студентів закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти хотіли б обирати частину предметів для вивчення.

Крім того, 85% старшокласників та їхніх батьків підтримують реформу.

Читайте також: У МОН розповіли, чи підтримують батьки перехід на 12-річну систему освіти у школах


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies