Попри війну та всі складнощі, пов’язані з воєнним станом, в Україні продовжується програма «Доступні ліки». Вона допомагає людям з певними діагнозами отримувати лікарські засоби та медикаменти абсолютно безкоштовно або за невелику оплату.
Зокрема, до програми «Доступні ліки» входять лікарські засоби проти серцево-судинних хвороб, діабету І типу (інсулінозалежний) та ІІ типу, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, нецукрового діабету, а також препарати для профілактики інфарктів та інсультів.
Українці, які мають встановлені діагнози, мають звернутися за рецептом до свого сімейного лікаря.
Для забезпечення доступу пацієнтів до життєво важливих ліків, лікарі можуть виписувати як електронні, так і паперові рецепти.
З цим рецептом потрібно звернутися в аптеку, яка працює з державою за цією програмою і має в наявності необхідні препарати. Таким чином всі українці можуть отримати необхідні ліки абсолютно безкоштовно або за невелику доплату.
Як знайти аптеку, яка працює з програмою «Доступні ліки»
У Міністерстві охорони здоров’я зазначили, що знайти аптеку з «доступним ліками» можна кількома шляхами.
Можна зателефонувати в контакт-центр НСЗУ за номером 16-77. Усі дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів.
Крім того, можна скористатися «Електронною картою аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів».
Також варто звертати увагу на оголошення та позначки на самих аптеках. Ті заклади, які беруть участь у програмі, мають відповідні позначки у вигляді наклейки «Тут є Доступні ліки». Аптеки, які мають наклейку +Інсуліни, допоможуть отримати інсулін тим, хто цього потребує.
Що робити, якщо не приєднались до програми або не можете зв’язатися зі своїм лікарем?
Навіть якщо ви ще не приєдналися до програми або стали внутрішньо переміщеною особою внаслідок війни, процедура отримання ліків залишається незмінною.
«Необхідно звернутися до сімейного лікаря, із укладеною декларацією та з яким є зв’язок. Або якщо ви вимушено покинули своє житло, ви можете звернутися до будь-якого сімейного лікаря, адже допомога ВПО повинна здійснюватися в повному обсязі, незважаючи ні на що», – відзначили в МОЗ.
Читайте також: Вимушені переселенці мають право користуватись усіма медичними послугами
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!