У МОЗ розповіли, як захиститися від наслідків радіаційної аварії, перебуваючи вдома

6778
коментарі відсутні

У  МОЗ розповіли, як захиститися від наслідків радіаційної аварії, перебуваючи вдома

Росія продовжує здійснювати хаотичні обстріли Запорізької АЕС.

Ядерний шантаж змушує українців дедалі більше хвилюватися про власне здоров’я та замислюватися про те, як уберегти себе і своїх близьких від небезпеки.

 

Міністерство охорони здоров’я підготувало інструкції, які розповідають громадянам, як боротися з наслідками радіаційної аварії, перебуваючи вдома.

«Попри міжнародний нагляд за роботою Запорізької атомної електростанції в Енергодарі, краще бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій, зокрема і пов’язаних з поширенням радіації», – зазначили в пресслужбі МОЗ.

У відомстві зазначили, що радіаційну аварію можна перечекати в будь-якому приміщенні, зокрема й вдома. Але потрібно зробити кілька кроків, які вбережуть від небезпеки.

 

Безпека вдома

 

Перш за все, варто заздалегідь підготувати провіант на кілька днів (запаси їжі та води в пляшках). Також потрібно мати матеріали для ущільнення споруди: плівку, щільну тканину, скотч. Вони запобігатимуть потраплянню радіоактивного пилу через щілини вікон та дверей. При цьому необхідно зробити все можливе, щоб уникнути або максимально зменшити можливість потрапляння повітря з вулиці, тобто, у разі надзвичайної ситуації не можна буде використовувати зовнішні системи вентиляції чи обігріву.

 

Що робити, якщо перебували на вулиці

 

Також у МОЗ нагадали про кроки, які потрібно зробити у разі, якщо аварія заскочила під час перебування на вулиці. Ідеально, якщо є можливість швидко повернутися додому та прийняти душ. Забруднені викидами речі потрібно зняти, упакувати в герметичні пакети та ізолювати від членів родини та домашніх тварин.

Інші кроки, які вберегуть від ядерної небезпеки

 

У міністерстві наголосили й на необхідності подбати про лікарські засоби. Проте нагадали, що йодид калію можна вживати лише за вказівкою органів влади чи ДСНС.

Також варто заздалегідь подбати про те, щоб була можливість пити чисту воду, тож її варто купити та зберігати у щільно закритих пляшках. Кип’ятіння не знезаражує воду від радіоактивних речовин, тож водопровідну воду можна використовувати виключно для миття.

У МОН зазначили, що влада сповістить у разі радіаційної аварії про поточну ситуацію та надасть відповідні інструкції, використовуючи телебачення, радіо та інтернет.

«Також варто зібрати документи, адже вони можуть бути необхідними у разі евакуації», – додали в Міністерстві охорони здоров’я.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика