Наступного року амбулаторні реабілітаційні відділення для ветеранів мають з’явитися у кожній громаді
МОЗ України, в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в країні, реалізує флагманський проєкт, який стосується розвитку системи реабілітаційної допомоги в Україні. Головна мета — допомогти людині усунути бар’єри для активного життя.
Про це повідомляє пресслужба МОЗ за результатами чергового засідання Ради безбар’єрності.
Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначив, що безбар’єрність «перестала бути лише ініціативою окремих активістів чи організацій». І вона, за його словами, поступово інтегрується у державну політику, місцеві ініціативи та корпоративну культуру, стаючи частиною свідомості українського суспільства.
«Це не лише про доступність будівель чи транспорту, а про глибокі зміни, які забезпечують рівні можливості для кожного, повагу до людини та віру в те, що разом ми здатні побудувати країну без бар’єрів. Безбар’єрність є важливим елементом для всіх реабілітаційних просторів, мережу яких ми активно розвиваємо по всій країні», — сказав Ляшко.
Зазначається, що у 2025 році на фінансування системи реабілітації у сфері охорони здоров’я заплановано 5,8 млрд грн. Цьогоріч НСЗУ вже виплатила медзакладам 4,9 млрд грн на надані людям реабілітаційні послуги.
Крім того, у наступному році амбулаторні реабілітаційні відділення для ветеранів мають з’явитися у кожній громаді, де є лікувальний заклад.
Ще одним пріоритетним напрямом у сфері реабілітації є подальший розвиток нормативної бази, реабілітаційних команд, мережі медзакладів. Зокрема, МОЗ й надалі працюватиме над розбудовою центрів досконалості для навчання мультидисциплінарних команд з інших закладів та впровадженням монопослуги, щоб кожен пацієнт за потреби мав можливість отримати необхідну допомогу від одного фахівця з реабілітації.
Читайте також: «Запитуйте – отримаєте»: які реабілітаційні послуги надають безплатно
У планах на 2025 рік також формування мережі протезних майстерень у 25 надкластерних лікарнях.
За даними МОЗ, цьогоріч система налічує вже близько 11 000 фахівців з реабілітації.
«Це майже в 7 разів більше, ніж у 2022 році. Впродовж двох наступних років планується долучити до системи ще понад 9000 фахівців», — додали у пресслужбі.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!