У Міністерстві внутрішніх справ відповіли на питання про можливість врегулювання роздачі повісток виключно у військкоматі, а не на вулицях.
Окрім того, прокоментували заборону виїзду військовозобов’язаних чоловіків за кордон.
Обов’язок кожного громадянина і привілей
За словами заступника голови МВС Євгена Єніна, є вкрай несправедливою ситуація, яка склалася сьогодні в Україні.
«Згідно з Конституцією України, участь у захисті нашої держави є обов’язком кожного громадянина», – сказав він в інтерв’ю Телеграф.
Водночас Єнін наголошує, що до лав ЗСУ мають йти найкращі, адже захист власної країни є привілеєм, оскільки держава їм довіряє зброю, а від їхньої моральної подоби залежить обороноздатність країни.
«Треба визначитися: ми хочемо якнайшвидше отримати наші території звільненими чи ми покладатимемося виключно на добровольців?», – поцікавився чиновник.
Єнін вважає несправедливим, що деякі військовозобов’язані чоловіки дозволяють собі відпочивати на вечірках та пляжах, тоді як інші пішли на війну добровільно. Він зазначив, що має багато друзів на фронті. Деякі з них отримали поранення, дехто загинув.
«При тому, що значна частина цих людей могла б уникнути війни, оскільки вони не були в першій черзі мобілізації. Але вони вважали за свій обов’язок іти на фронт», – сказав чиновник.
Заступник голови МВС повідомив про активну допомогу центрам комплектування ЗСУ у багатьох областях України щодо поповнення резервів. Порушників комендантської години «беруть на олівець».
«Це не означає, що вони будуть призвані до лав ЗСУ вже завтра. Але коли постане питання про це, то саме на таку категорію людей військові комісари подивляться в першу чергу», – підкреслив він.
Читайте також: В яких випадках можна відмовитися від повістки
Має бути правильний баланс у питанні виїзду чоловіків за кордон
Заступник голови МВС також відповів на питання щодо дозволу окремим категоріям громадян виїжджати закордон. «Адже деякі їдуть не зовсім законно, приміром, колишні посадовці».
Він зазначив, що це дуже чутлива тема, яка знаходиться «під прискіпливим фокусом і керівництва держави, і уряду».
«З перших днів початку агресії, ми зіштовхнулись з дилемою знаходження правильного балансу в цьому питанні. Нам було потрібно забезпечити контакти з нашими міжнародними партнерами, проводити делікатні перемовини по залученню допомоги. Була потреба забезпечити виїзд представників окремих професій: водіїв, пілотів, дипломатів. Тому уряд пішов на лібералізацію виїзду чоловіків призовного віку», – сказав чиновник.
Прокоментував він і незаконний перетин кордону.
«На жаль, ми бачимо і зловживання на цьому. Коли окремі представники місцевої влади чи військових адміністрацій, чи якихось ділків пропонували свої послуги щодо виїзду. Нацполіція, інші правоохоронні органи боряться з цим. Нещодавно в керівництві Чернівецької військової адміністрації була розкрита схема. Там окремі посадові особи за винагороду вносили конкретних осіб до системи «Шлях», – сказав Єнін.
Щодо політиків, то тут варто поділяти їх на дві категорії: тих, хто виконує волонтерські функції та «одіозні політики», дії яких «за межами етики й моралі».
«Я впевнений, що і правоохоронці, і український народ нададуть відповідну юридичну і моральну оцінку таким речам», – підсумував Єнін.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!