Буріння свердловин та очищення технічної води – так керівництво Новогродівської громади намагається забезпечити мешканців потрібним ресурсом.
Новогродівська громада на Донеччині майже щодня потерпає від ворожих обстрілів. Гинуть і зазнають поранень люди, знищуються житлові будинки та комунальна інфраструктура. Останнім часом як ніколи гостро стоїть питання водопостачання. Тому місцева влада шукає шляхи вирішення цієї проблеми.
Через війну багато місцевих мешканців виїхало за межі громади, але ж багато вже встигли повернутися додому. Тож попри небезпеку та близькість до фронту зимувати у Новогродівській громаді планує велика кількість людей. Ситуацію з життєзабезпеченням мешканців ускладнює відсутність централізованого водопостачання.
Карлівська фільтрувальна станція, яка живить водою територію громади, часто припиняє роботу через знеструмлення. Ворог гатить по лініях електромереж, внаслідок чого відсутнє електроживлення об’єктів комунальної інфраструктури.
Місцева влада закликає місцевих мешканців виїжджати до більш безпечних регіонів. Утім, розуміючи потреби тих громадян, які прийняли остаточне рішення залишитись, новогродівські комунальники намагаються забезпечити їх сталим водопостачанням. Для цього створюються альтернативні джерела постачання технічної води.
Кількість свердловин зростає
Серед альтернативних варіантів водопостачання найвигіднішим та надійнішим є буріння свердловин. Наразі з 200 багатоквартирних будинків, що є у місті, майже половина вже підключена до свердловин, тобто має незалежне джерело водозабезпечення. Робота в цьому напрямку постійно продовжується.
«Створення альтернативних джерел постачання технічної води, як для об’єктів критичної інфраструктури, так і для багатоквартирних будинків ми разом із депутатським корпусом передбачили місцевою програмою», – повідомив Новогродівський міський голова Олександр Шевченко.
За його інформацією, останнім часом пробурили чотирнадцять додаткових свердловин. Роботи триватимуть, поки дозволяють погодні умови. У найближчих планах – пробурити ще тринадцять свердловин за заявками мешканців громади.
Альтернативні джерела постачання води створюють у самій Новогродівці біля житлових будинків та адміністративних будівель, а також у навколишніх населених пунктах громади.
Очищення води
Буріння свердловин лише частково вирішує питання забезпечення мешканців водою. Адже це технічна вода, яку не можна вживати як питну. З очищенням води допомагають міжнародні партнери. Днями Новогродівська громада в рамках благодійної допомоги отримала від німецького Товариства Міжнародного Співробітництва (GIZ) обладнання для фільтрації води.
«Це дві мобільні автономні установки очищення поверхневої води ОАЗІС С300, а також ємності для води. Мобільні станції очищення води призначені для забезпечення питних потреб об’єктів критичної інфраструктури в екстремальних або аварійних умовах», – зазначили в адміністрації громади.
За своєю продуктивністю одна установка може забезпечити добові потреби у питній воді до тисячі осіб. Завдяки новому обладнанню вдасться частково закрити нагальну проблему питної води. Мешканці зможуть отримувати очищену питну воду безплатно.
Також у серпні Новогродівська громада отримала матеріали для водопостачання від благодійної організації «Благодійний фонд «New Way».
У складі вантажу великі ємності для зберігання питної води, генератори, труби, насосні станції, троси, клапани, кабелі та інше устаткування. Обладнання було розподілене між комунальними підприємствами громади: «Комунтех», «Міський гуртожиток», «Центральна міська лікарня». Його використовуватимуть у разі аварійних та непередбачених ситуацій.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Фото: Новогродівська міська рада
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!