У Покровському історичному музеї оновили етнографічну залу

15019
коментарі відсутні

Науковий куратор експозиції Дмитро Білько показує один з експонатів Покровського історичного музею. Нині в оновленій залі «Заселення краю та етнографія» поєднали старовинні речі та світлини фотоаматора, мешканця сучасного Покровського району Марка Залізняка. На фотографіях – селянське життя: від простого побуту та традицій, як-то піч у домі, хлопчаки-колядники, до трагічних сторінок з історії українського народу – колективізація та розкуркулення.

На відкритті реекспозиції залу «Заселення краю та етнографія» приїхав і онук Марка Залізняка Володимир Гавщук. Чоловікові шістдесят один рік. Він мешкає в селищі Андріївка Волноваського району та працює електромеханіком. Із собою Володимир привіз подарунок – фотографію, зроблену своїм дідом.

В експозиції Покровського музею не лише статичні, а й інтерактивні локації. Зокрема, відвідувачам пропонують співвідносити на картинці  старовинні предмети одягу. До цього у Покровському музеї зала «Заселення краю та етнографія» і виставка, присвячена Марку Залізняку, були окремі. Нині ж їх поєднали в одному проєкті, який був реалізований завдяки партнерській програмі Українського культурного фонду та Державного розвитку туризму. Заявником проєкту стала громадська організація «Патріоти українського Донбасу», а партнером – музей.

Від Українського культурного фонду та Державного розвитку туризму на реекспозицію зали отримали понад 700 тисяч гривень. Крім цього, співфінансування було і з місцевого бюджету. Етнографічна експозиція в Покровському історичному музеї діє на постійній основі.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також