З них складено 29 адміністративних протоколів та 27 кримінальних правопорушень внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Такі дані навів начальник ГУНП в Донецькій області Микола Семенишин під час пресконференції, яка відбулася в Антикризовому медіа-центрі.
Найбільше порушень, які зафіксували у поліції, стосувалися передвиборчої агітації. Таких було 207.
«Якщо характеризувати структуру порушення закону в розрізі кримінальних правопорушень, то ми констатуємо факти хуліганства. Задокументовано 7 таких фактів. Це – пошкодження агітаційних наметів і вчинення інших хуліганських дій, які грубо порушують громадський порядок. Крім того, нами задокументовано можливих 10 фактів підкупу виборців. Створені слідчо-оперативні групи, проводимо першочергові заходи щодо перевірки інформації, встановлення осіб і притягнення їх до кримінальної відповідальності. Щодо підкупу, то сьогодні визначена сума не більш 60 грн, понад неї вважається кримінальним порушенням. Також ст. 57 Виборчого кодексу чітко визначено, який порядок дотримання і у разі, якщо немає цієї суми, але є певні намагання отримати ті чи інші винагороди. У такому випадку складається адміністративний протокол. Також у нас є кримінальні провадження, передбаченні ст. 157 ч. 2, де є перешкоджання і погроза насильством кандидатам, неможливість взяти участь у відповідних виборах», – розповів начальник ГУНП в Донецькій області Микола Семенишин.
Загалом поліція Донеччини готова до забезпечення порядку в день місцевих виборів. Для охорони бюлетенів 25 жовтня у територіальній виборчій комісії чергуватиме 4 правоохоронці, а на дільничній – 2.
Загалом на Донеччині було зареєстровано 113 кандидатів на посаду міських голів, з них 71 – самовисуванець.
«Щодо гендерного розподілу серед кандидатів і кандидаток, то 88 осіб – чоловіки і 25 – жінки. Найбільше зареєстрованих на посаду міського голови у Костянтинівці – 15 осіб. Низка кандидатів вже зняли свої кандидатури. Процедури відбулися у встановлені строки та без порушень», – зазначила комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Донецькій області Ольга Попченко.
Найчастішим порушенням, що фіксували у жовтні спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, була агітація без вихідних даних. Тобто на бордах, друкованих матеріалах має вказуватися замовник, тираж, адреса друку та інша інформація згідно з Виборчим кодексом.
«Наявність вихідних даних говорить про те, що агітаційна продукція друкується за рахунок виборчого фонду. Якщо їх немає, то ми не знаємо, хто саме фінансує, спонсорує чи підтримує кандидата. Найбільша кількість бордів була у Краматорську, Слов’янську, Маріуполі, Бахмуті, Костянтинівці та Добропіллі. У деяких містах була зафіксована агітація в громадському транспорті, що також є порушенням згідно зі ст. 57 Виборчого кодексу», – розказала координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області Наталія Боровська.
Якщо ви стали свідками порушень виборчого процесу, то представники Громадянської мережі ОПОРА радять звертатися до правоохоронних органів.
Ірина Мартинова
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!